هم‌وطنان آسیب‌دیدهٔ‌مان تنها نیستند!

وی با این سخن زیبای خود که فرمودند: «ما برای تسلیت‌گفتن به این‌جا نیامده‌ایم، بلکه تا بازگشت زندگی‌تان به حالت عادی در کنارتان خواهیم بود».

با ابراز تأسف در پی سرازیرشدن سیلاب در بغلان و دیگر ولایات کشور عزیزمان، تلفات جانی و خسارات مالیِ هنگفتی به‌جای ماند، مخصوصا در بغلان؛ زیرا سیلاب در این ولایت تلفات بیشتری بر مردم وارد کرده است تا دیگر ولایات. در این سیل ویران‌گر بسیاری از هم‌وطنان عزیزمان جان خود را از دست داده، صدها تن زخمی و ده‌ها تن دیگر ناپدید شده‌اند و بیشتر خانه‌ها نیز تخریب و ویران شده‌اند.

خوش‌بختانه در پی این حادثهٔ ناگوار، مسئولین امارت اسلامی در زودترین فرصت، برای خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده اقدامات لازم را پیش رو گرفتند تا از غم و درد مردم مصیبت‌زده، کاسته، و مرهمی بر دردهای‌شان قرار گیرند. چنان‌که جناب الحاج ملا عبدالغنی برادر؛ معاون اقتصادی رئیس‌الوزرا، به ولایت بغلان سفر کرده و از ساحات آسیب‌دیدهٔ این ولایت بازدید کردند. ایشان علاوه بر بازدید، به مردم آسیب‌دیده گفتند که دولت از تمامی امکانات موجود برای کمک‌رسانی به آن‌ها، استفاده می‌کند، و با سخنان زیبای خود، باعث دل‌گرمی‌شان گردید.

ایشان نیز از همهٔ هم‌وطنان خیراندیش، تاجران، ثروت‌مندان و مؤسسات و ادارات خواست تا در این وضعیت سخت، از برادران و دوستان آسیب‌دیدهٔ خود غافل نشوند. جناب ملا برادر -حفظه‌الله- با ایراد این سخنان گرم خود، این مسئله را برای همه خاطرنشان کرد که خدمت به مردم وظیفهٔ همهٔ مسئولین می‌باشد، خواه در هر پست و مقامی که باشند. وی با این سخن زیبای خود که فرمودند: «ما برای تسلیت‌گفتن به این‌جا نیامده‌ایم، بلکه تا بازگشت زندگی‌تان به حالت عادی در کنارتان خواهیم بود».

آری، مسئولین بزرگ‌وار امارت اسلامی، هر یکی به نوبهٔ خود، با آن‌چه که در توان خویش دارند، برای امدادرسانی مردم رنج‌دیدهٔ سیلاب اخیر، از هیچ‌نوع تلاشی دریغ نخواهند کرد، و این چیزی‌ست که بزرگان امارت اسلامی، قبلا نیز آن را ثابت کردند، و این‌بار نیز طبق روال عادی، عمل خواهند نمود.

اوج دل‌سوزی مسئولین گرامی را زمانی متوجه می‌شویم که برخی را می‌بینیم که چوکی‌های اداره‌ها را ترک کرده و برای خدمت‌رسانی به مردم خویش وارد عمل شده‌اند، و برخی دیگر نیز از بزرگان و کارمندان دولت، حقوق یک‌ماه خود را به برخی از سیل‌زدگان اهدا نموده‌اند. بنابراین هم‌زمان با این حادثهٔ دل‌خراش، به اوج مسئولیت‌پذیری و دل‌سوزی مسئولین امارت اسلامی، پی خواهیم برد.

خداوند متعال، از آن‌ها راضی گشته و همیشه در حفاظت خود قرارشان دهد.