هرات را دریابید!

نویسنده: محمد عمر نیمروزی زلزله، آزمایشی از جانب الله متعال است که بنابر سنت الهی، بر مبنای تحولات طبقات زیرزمینی اتفاق می‌افتد. فاجعه‌ای که در هرات رخ داد بسیار عمیق بود. تعداد زیادی از هم‌وطنان ما به شهادت رسیدند و جمع کثیری نیز زخمی شدند. مردمان چندین قریه زیر آوار دفن شدند، در عرض چند […]

نویسنده: محمد عمر نیمروزی

زلزله، آزمایشی از جانب الله متعال است که بنابر سنت الهی، بر مبنای تحولات طبقات زیرزمینی اتفاق می‌افتد. فاجعه‌ای که در هرات رخ داد بسیار عمیق بود. تعداد زیادی از هم‌وطنان ما به شهادت رسیدند و جمع کثیری نیز زخمی شدند. مردمان چندین قریه زیر آوار دفن شدند، در عرض چند ثانیه، یک مرد، چهارده نفر از اعضای خانواده خود را از دست داد. در عرض چند ثانیه، یک طفل شیرخوار از سایه عطوفت پدر و مادر و برادرانش برای همیشه محروم شد. اندوخته‌های چندین‌ساله یک مرد، در چند ثانیه از بین رفت. مصیبت بسیار سنگینی بود و فاجعه‌ای بس خطرناک و عمیق.

متأسفانه این فاجعه مصادف بود با تجاوز اسرائیل به سرزمین‌های اشغالی، و زدوخوردهایی که در سوریه رخ داده است، به همین جهت، رسانه‌های بیرونی آن‌گونه که شایسته بود، نتوانستند درد و رنج مردمان زلزله‌زده هرات را به جهان انعکاس دهند.

این مصیبت، همان‌طور که برای خود مردم هرات آزمایشی است، برای سایر هم‌وطنان نیز آزمایشی بس سنگین است که آیا در این فاجعه، دست کمک و یاری را به سوی آن‌ها دراز می‌کنند یا چشم فرو می‌بندند و دست بالای دست می‌گذارند.

هرکس در مصیبت دیگران، دستشان را بگیرد، الله تعالی در مشکلات، کسانی را پیدا می‌کند که دست آ‌ن‌ها را بگیرد.

در این بین، اصحاب رسانه نیز باید درد ملت ما را به داخل و خارج به صورت درست انعکاس دهند و زمینه را برای رسیدن کمک‌های داخلی و خارجی فراهم کنند.