مرحله‌ای جدید در تاریخ افغانستان

نویسنده: ابوصهیب کشور رنج‌دیدهٔ افغانستان که سالیان سال تحت ظلم و نابرابری به سر می‌برد و شاهد چیزی جز عقب‌ماندگی نبود و در سایهٔ مسئولین بی‌کفایت هیچ امیدی به آینده‌ای روشن نداشت، هم‌اکنون با تلاش شبانه‌روزی امارت اسلامی رنگ تازه‌ای به خود گرفته و رو به بهبودی است، و مردم عزیز در آینده‌ای نه چندان […]

نویسنده: ابوصهیب

کشور رنج‌دیدهٔ افغانستان که سالیان سال تحت ظلم و نابرابری به سر می‌برد و شاهد چیزی جز عقب‌ماندگی نبود و در سایهٔ مسئولین بی‌کفایت هیچ امیدی به آینده‌ای روشن نداشت، هم‌اکنون با تلاش شبانه‌روزی امارت اسلامی رنگ تازه‌ای به خود گرفته و رو به بهبودی است، و مردم عزیز در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد پیشرفت‌های هرچه بیشتری خواهند بود.

 

به امید خدا دیگر خبری از ناامنی‌های گذشته نخواهد بود، و مردم عزیز با خیال آسوده می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند؛ زیرا آن‌ها با حاکمیت امارت اسلامی وارد مرحلهٔ جدیدی گشته‌اند و به زودی شاهد دوره‌ای جدیدی در کشور خواهند بود؛ مرحله‌ای مملو از شکوه و عزت، و عاری از هر گونه ناامنی.

 

اقدامات اخیر امارت اسلامی از قبیل اعمار، ساخت‌وساز و خدمت‌رسانی به مردم عزیز، آن‌هم با این سرعت، قابل تقدیر و افتخار مردم عزیز بوده، و باعث دلگرمی‌شان گردیده است؛ زیرا در گذشته هیچ‌گاه با این سرعت و کیفیت به خواسته‌های آنان رسیدگی نشده است، و چه بسا به آن‌ها اصلا توجهی صورت نگرفته است.

 

یکی از اقدامات خوشحال‌کنندهٔ امارت اسلامی، خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زدهٔ هرات است که با وجود کمبود امکانات، در اسرع وقت به داد مردم رسیده و از هیچ نوع کمکی دریغ نورزیدند، و مسئولین امارت اسلامی علاوه بر این خدمات، به مردم عزیز وعدهٔ ساخت دوبارهٔ خانه‌های‌شان را دادند که قرار است در مدت خیلی کمی تکمیل گردیده و به بهره‌برداری سپرده شوند.

 

هر وقتی که این‌همه تلاش و مسئولیت‌پذیری را مشاهده می‌کنم، اعتمادم نسبت به امارت اسلامی بیشتر می‌شود و مطمئن می‌شوم که افغانستان کم‌کم وارد مرحله‌ جدیدی می‌گردد؛ مرحله‌ی کاملا دگرگون، با آسایش و امنیت فراگیر، و آن روزها خیلی نزدیک‌اند. ان‌شاءالله.