مجاهد بزرگ فراموشت نشود !!!

شهاب لیوال مجاهد بزرگ! مرد درد دیده‌ی میهنم! فتح و پیروزی بزرگ که همانا شکست سومین امپراطوری جهان «امریکا» در افغانستان است را برایت مبارک و تهنیت باد می‌گویم. اما فراموش‌ات نشود که این فتح و آزادی به سهل به دست نیامده است . خون‌های زیادی ریخته‌اند و جوان‌های زیادی بدن‌های نازک شان را فدای […]

شهاب لیوال

مجاهد بزرگ! مرد درد دیده‌ی میهنم! فتح و پیروزی بزرگ که همانا شکست سومین امپراطوری جهان «امریکا» در افغانستان است را برایت مبارک و تهنیت باد می‌گویم. اما فراموش‌ات نشود که این فتح و آزادی به سهل به دست نیامده است .

خون‌های زیادی ریخته‌اند و جوان‌های زیادی بدن‌های نازک شان را فدای دین کرده اند، با موتر بمب‌ها و مواد انفجاری، مراکز اشغالگران را هدف قرار داده زمین سرد را تبدیل به تنور داغ کرده؛ تا این شهد پیروزی به کامت شرین شده است .

تو که تمام جوانی‌ات را در سنگرهای پیکار گذارنده‌ ای، حالا که آهسته آهسته به شهرها داخل می‌شوی اهداف مبارزه بیست ساله خود و هم‌رزمان خود را فراموش نکنی.

هدف جهاد در اسلام تنها در راه ایزد منان بودن است، لذا قرآن کریم در ده مورد جهاد و در ده مورد قتال را با لفظ «فِی سَبِیلِ الله» آورده است. چنان چه می فرماید: الَّذِینَ یُقاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ وَ الَّذِینَ کَفَرُوا یُقاتِلونَ فِی سَبِیلِ الطَّاغُوتِ ؛ کسانی که ایمان آورده اند، در راه خدا کارزار می کنند و کسانی که کافر شده اند در راه طاغوت می جنگند.

هدفی را که اسلام برای جهاد مشخص نموده، در تمام ابعاد جنگ اثرگذار است و کمیت و کیفیت جنگ و نوع سلاح و چگونگی رفتار با اسیران را به رنگ «فِی سَبِیلِ اللهِ» در می آورد، بنابراین هر گاه پیکار در راه الله شد تعدی و تجاوز روا نمی‌باشد، چنانچه پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم می فرماید: «برای الله جهاد کنید و هدف شما ایزد منان باشد.

مجاهد بزرگ! یادت نرود که ملت ما درد دیده اند و ‌به شفقت و‌ مرحمت نیاز دارند، هیهات که از دره کینه و کدورت داخل شوی، فراموشت نشود که رسانه‌های اداره اجیر «طالب» را بدترین دشمن افغانستان و‌ ملت آن معرفی کرده اند، بسیاری‌ها تو ‌را از دید رسانه‌ها می‌شناسند، احتیاط به کار ببر و با مرحمت برخورد کن تا ملت گرد تو جمع شوند. ملتی که چهار دهه را زیر بمباردمان‌ها سپری کرده اند؛ حالا امید صلح و امنیت را دارند.

مجاهد بزرگ! فراموشت نشود که بعد از آزاد کردن کشور از چنگال ددمنشان و اشغالگران حاکم ساختن دین و قرآن در این سرزمین از وظایف عمده ایست که باید انجامش دهی .

هدف اصلی جنگ بیست ساله در کشور همانا حاکمیت قرآن  بوده، نه انتقام جویی یا جاه‌طلبی  یا به دست آوردن غنائم، اسلام همه این‌ها را محکوم می‌کند و می‌گوید سلاح بدست گرفتن و به جهاد پرداختن فقط باید در راه الله باشد، و برای تنفیذ قوانین الهی، دفاع از حق و ریشه کن ساختن ظلم و فساد .

مجاهد بزرگ! فراموشت نشود با جوانان که موهای به دیزاین غربی و یا لباسی همچون آن‌ها دارد با تندی و ترش‌روی رفتار نکنی. میدانی که اشغالگران بیست سال تمام را برای به بی‌راهه کشانیدن جوانان ما ملیاردها دالر صرف کرده اند، و جوانان ما را ز فرهنگ اسلامی بیگانه و ماده‌پرست کرده اند، به وقت نیاز است تا آن‌ها دوباره به چهارچوب فرهنگ اسلامی داخل شوند، فساد با اخلاق و ‌رفتار نیکو بهتر دفع می‌شود.

مجاهد بزرگ ! فراموشت نشود جلوگیری از فتنه و فساد دشمنان اسلام، از دیگر اهداف جهاد بیست ساله در کشور می‌باشد خداوند متعال می‌فرماید: وقاتلوهم حتی لا تکون فتنه و یکون الدین لله فان انتهوا فلا عدوان الا علی الظالمین :

با آنها (دشمنان) پیکار کنید تا آتش فتنه خاموش شود و دین مخصوص خدا گردد پس اگر آن‌ها (از روش نادرست خود) دست برداشتند، (بر آن‌ها تعرض نکنید، زیرا) تعدی جز بر ستمکاران روا نیست». بر اساس این آیه شریفه، مکلف هستی که با فتنه دشمنان به مقابله برخیزی و فتنه ها را محو کنی.

این فتنه؛ گاه در عصیبت و قومگرای نمایان می‌گردد و گاه در فساد و فشارهای سمتی دشمنان بر علیه مجاهدین . «دشمنان اسلام که خوی و خُلقِ استثماری در باطن‌شان ریشه دوانده، دائماً به دنبال ایجاد فتنه و دسیسه‌هایی هستند تا موانعی را در مقابل نظام اسلامی فراهم سازند و جلو تحقق و گسترش این نظام آسمانی را بگیرند.