فتوحات امروز ثمره‌ی زحمت و خون شهدای دیروز

عمار زرنجی شهادت عمل ارزشمند و گرانبهای در دین اسلام است. کسى که با فدا کردن جان شیرین خود، شجره طیبه اسلام را آبیارى کرده و در مقابل دشمنان دین ایستادگی و در این راه کشته شود «شهید» گفته می‌شود. افغانستان؛ سرزمین سربلند و سرافرازی است که فصل‌های سرخ و خونینی را در تاریخ با […]

عمار زرنجی

شهادت عمل ارزشمند و گرانبهای در دین اسلام است. کسى که با فدا کردن جان شیرین خود، شجره طیبه اسلام را آبیارى کرده و در مقابل دشمنان دین ایستادگی و در این راه کشته شود «شهید» گفته می‌شود.

افغانستان؛ سرزمین سربلند و سرافرازی است که فصل‌های سرخ و خونینی را در تاریخ با خون شهداء ثبت کرده است.

قهرمانانی در این وطن بودند که با خون‌های پاک‌شان این دیار را سرسبز  و آباد نمودند، هنوز هم صدای چکاچک شمشیر آن‌ها در دشت و کوه‌ها طنین انداز است. نام شهداء به عنوان افتخار بر پیشانی این وطن می‌درخشند.

در این ایام مجاهدین امارت اسلامی افغانستان هر روز چندین ولسوالی را فتح کرده و دشمن تسلیم، کشته و یا فرار می‌کند.  مجاهدین با فتح هر ولسوالی، خنده و شادی را بر مردم مظلوم و ستم دیده‌ای آن دیار هدیه می‌نمایند.

فتوحات مجاهدین سبب شادی و خشنودی مردم رنج‌ دیده‌ای افغان شده، آن‌های‌ که چندین سال در سایه ادارۀ فاسد کابل و خارجی‌ها مورد ستم و شکنجه بودند. امروز بخاطر خروج نیروهای خارجی و شکست رژیم کابل مسرور و شادمان هستند.

با فتح هر ولسوالی اهالی آن اشک شوق می‌ریزند و خوشحال از پیروزی مجاهدین و شکست رژیم کابل اند. ولی این فتوحات و شادی‌ها به همت و غیرت مجاهدین امروزه، به برکت زحمت و خون شهدای دیروز است.

چون شهداء از همه چیزشان گذشتند و جان‌های شیرین خویش را فدا کرده و از اسلام، قرآن و افغانستان دفاع نمودند. آنها بودند در که مقابل تانک و توپ اشغالگران سینه سپر نموده، با دستان خالی و با ایمان راسخ و قرآنی، نگذاشتند که کفار اسلام را از بین برده و افغانستان را اشغال کنند.

شهدای به نسل بعدی درس شجاعت، غیرت، صداقت، و فداکاری را دادند و آن‌چه را که گفتند در عمل به نمایش گذاشتند. گل‌های سرخ این وطن جهاد کردند تا لبخند تجاوز را بر لب متجاوزین خاک پاک افغان بخشکانند.

شهداء بخاطر اخلاص و صداقتی که داشتند همیشه مورد لطف و عنایت الله تعالی بوده و آن‌ها را نصرت و پیروز می‌نمود که بزرگ‌ترین پیروزی شان جام شهادت است. به برکت خون و اخلاص شهداء و مجاهدین بود که آمریکا التماس می‌کرد که امارت اسلامی افغانستان با آنها گفتگو کند.

این روزها که هر روز خبر خوش فتح و پیروزی از هر گوشۀ افغانستان به مشام می‌رسد، غرق در شادی خوشحالی، ناگهان در اوج شادی فتوحات، چهره و خون شهداء در ذهن خطور می‌کنند که در عالم رویا تصویر بزرگان هم‌چون امیرالمومنین ملا محمدعمر مجاهد و شهید ملا محمد اختر منصور، ملا بورجان فاتح کابل، شهید ملا دادالله، شهید سیف الله فاتح ریگستان و هزاران شهید دیگر مجسم و چشم‌‌ها پر از اشک و گلو پر از بغض می‌شود.

از عمق دل فریاد بر آید ای کاش شهدا هم می‌بودند و شریک شادی و این فتوحات را مشاهده می‌نمودند. یکی از آروزی آن‌ها شکست خارجی‌ها و رژیم کابل و آزادی افغانستان بود، آن‌چه که امروز رخ داد؛ اما افسوس لاله‌های سرخ پرپر شدند.

اگرچه در میان ما نیستند؛ ولی یاد، آرمان و راه آنها پاینده، در قلب‌ها حکاکی شده و داوم‌دار تا قیام قیامت خواهند ماند و رسالت ما در قبال خون لاله‌های سرخ، روشن نگاه داشت فانوس یاد و خاطرات آن‌هاست.