درد مردم، و تفرقه‌افکنی‌ بغاوتی‌ها

اما در مقابل، مسئولین امارت اسلامی فقط در ظرف چند سال، توانستند نقصان‌های کاری بیست‌سالهٔ شما را جبران کرده، و دید جهان را نسبت به افغانستان تغییر چشم‌گیری دهند

ی جای افسوس است برای افراد فرومایه‌ای که باری‌دیگر با زبان نیش‌دار خود، در حق مسئولین پرتلاش و زحمت‌کش امارت اسلامی کع در زمینهٔ خدمت‌رسانی به هم‌وطنان سیل‌زده از هیچ‌گونه تلاش و کوششی دریغ نکرده‌اند، با اتهامات بی‌اساسی هم‌چون سوء مدیریت، ناکارآمدی و عدم کمک‌رسانی به مردم، زبان‌درازی کرده و چنان کلمات و اصطلاحات رکیک و بی‌خردانه‌ای به زبان آورده‌اند که نشانهٔ واضحی‌ست بر تعصب کورکورانهٔ‌شان!

شما و امثال‌تان که امروزه خود را دل‌سوز و غم‌خوار ملت ستم‌دیدهٔ افغان می‌پندارید، لحظه‌ای سر در گریبان خود فرو برده و سؤالاتی به‌جا و منصفانه از وجدان‌های خفتهٔ خود داشته باشید و بپرسید که: در دوران حکومت سابق؛ نظامی که مملو از فساد و بی‌بندوباری بود، و تا جایی پیش رفتید که رتبهٔ اول فساد اداری را از آن خود و حکومت خود کردید، شما برای این ملت ستم‌دیده چه کار مثبتی انجام دادید؟!

مگر غیر از این است که با دشمن متجاوز هم‌کاری کرده و جهت فراهم‌سازی منافع چندروزه و زودگذر، آن را بر ملت و سرزمین خود مسلط و حاکم کردید؟! مگر غیر از این است که در آن دوران نکبت‌بار، غلامی و نوکری دنیای غرب را اختیار کرده، و منافع ملی را تصاحب کرده بودید و آن را جزء منافع شخصی خود می‌پنداشتید؟

در آن دوران تاریک، اموال این ملت رنج‌دیده و تهی‌دست، یا در مسیر خواهشات نفسانی‌تان مصرف می‌شد، یا هم با آن‌ها جهت آسایش شما کاخ‌های مجلل ساخته می‌شد، و یا هم آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری به کشورهای خارجی انتقال می‌دادید.

بنابراین، آیا برای رفاه، آسایش، امنیت و ایجاد کسب‌وکار برای این ملتی که آه در توان نداشت، قدمی برداشتید؟! آیا برای ترقی و آبادانی کشور، در زمینهٔ کشف و استخراج معادن برنامه‌ای داشتید؟! جواب همهٔ این سوالات، یک‌چیز می‌تواند باشد، و آن «خیر» است.

اما در مقابل، مسئولین امارت اسلامی فقط در ظرف چند سال، توانستند نقصان‌های کاری بیست‌سالهٔ شما را جبران کرده، و دید جهان را نسبت به افغانستان تغییر چشم‌گیری دهند؛ اما با این وجود، بازهم شما دست از بدگویی و دروغ‌گویی برنمی‌دارید و همواره مشغول توطئه‌چینی علیه امارت اسلامی و مسئولین گرامی آن هستید.

تنها هدف از این کارهای نابخردانهٔ جبههٔ بغاوت، ایجاد تفرقه بین ملت و مسئولین امارت اسلامی‌ست، و در صدد این هستند که هم‌زمان با مصیب واقع‌شده، از آب گل‌آلود به نفع خود ماهی بگیرند؛ اما کور خوانده‌اند؛ زیرا ملت رنج‌دیدهٔ افغان بیدار شده و هرگز اسیر سخنان فریبندهٔ شما نمی‌گردد.

به امید بیداری ملت عزیزمان در مقابل توطئه‌های دشمن!