خیزش مردمی یا مردم فریبی!

مصعب قلعه کاهی در طول تاریخ هرگاه فرقه‌ای باطل در مقابل اهل حق و حقیقت از بیان دلیل و مبارزه عاجز شدند، دست به عوام فریبی می‌زدند. جا دارد چند مثال از تاریخ گذشته برای توضیح مدَعا بیان کنیم: ۱ – آن‌گاه که نمرود و نمرودیان در مقابل منطق صحیح و عمل‌کرد درست حضرت ابراهیم […]

مصعب قلعه کاهی

در طول تاریخ هرگاه فرقه‌ای باطل در مقابل اهل حق و حقیقت از بیان دلیل و مبارزه عاجز شدند، دست به عوام فریبی می‌زدند. جا دارد چند مثال از تاریخ گذشته برای توضیح مدَعا بیان کنیم:

۱ – آن‌گاه که نمرود و نمرودیان در مقابل منطق صحیح و عمل‌کرد درست حضرت ابراهیم خلیل الله (علیه السلام) مبهوت ماندند و هنگام شکستن بت‌ها و آویزان‌کردن تبر به گردن بت کلان از بت‌ها جوابی نشنیدند و هنگام محاجات ابراهیم و نمرود  در مقابل سوال ابراهیم علیه السلام: قَالَ إِبْرَاهِیمُ فَإِنَّ اللَّهَ یَأْتِی بِالشَّمْسِ مِنَ الْمَشْرِقِ فَأْتِ بِهَا مِنَ الْمَغْرِبِ فَبُهِتَ الَّذِی کَفَرَ وَاللَّهُ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ – البقره: ۲۵۸ – نمرود و نمرودیان مبهوت شدند، آن‌جا بود که دست به مردم فریبی زدند، بجای اینکه ابراهیم علیه السلام را اعدام یا توسط دونفر ازبین ببرند، بخاطر مردم فریبی چندین ماه تمام مردم را به هیزم جمع کردن و افروختن آتش مصروف کردند، تا دلایل و کلام منطقی حضرت ابراهیم علیه السلام را نشنوند.

۲-  زمانی‌که دعوت رسول الله (صلی الله علیه وسلم ) آشکارا شد و بزرگان معاند قریش خوبی‌های اسلام و اخلاق حسنه‌ی رسول الله صلی الله علیه وسلم را دیدند و‌ هنگامی‌که کفار قریش اتفاق کردند برای ازبین بردن رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه وسلم)، بخاطر مردم فریبی و غافل کردن مردم از شنیدن حق،  حرکت باطل خود را حیثیت دینی دادند: فجمع الکفار أنفسهم …فقالوا لأبی طالب: إنا والله لانصبر علی هذا  من شتم آبائنا و تسفیه أحلامنا وعیب آلهتنا  حتی تکفه عنا ،أو ننازله وإیاک  فی ذالک حتی یهلک أحدالفریقین.)  شیطان‌های إنسی و ابوجهل‌ها برای مردم حق را درلباس باطل و باطل را در لباس حق جلوه می‌دادند و می‌گفتند: این شخص (یعنی رسول الله صلی الله علیه وسلم) دین آبا و اجداد خود را رها کرده و جادوگری می‌کند.

امروزه نیز هنگامی‌ که نمرود و ابوجهل صفتان زمان، حرکت درست و صف پاک امارت اسلامی را مشاهده کردند، که روز به روز به حاکمیت کامل نظام اسلامی نزدیک‌تر می‌شوند و ولسوالی‌ها مثل مهره‌های تسبیح یکی بعد از دیگری سقوط می‌کنند، ازطرفی دیگر همراه نصرت غیبی پروردگار، حمایت مخلصانۀ مردم شریف افغانستان را دیدند، شیطان‌های بزرگ‌شان خوب درک کردند، که سبب اصلی پیروزی إمارت اسلامی دو چیز هست: نصرت الهی و حمایت مردم متدین و شریف افغانستان.

اینجا بود که دست به توطئه و مردم فریبی زدند. یک‌عده افراد جیره‌خوار دولت اجیر کابل و حتی بعضی از قومندانان نظامی خود را به لباس مردم ملکی در آوردند، درحالی‌که تعدادشان خیلی اندک بود ولی یک تبلیغات رسانه‌ای راه‌اندازی کردند، تا بعضی افراد ساده را شکار تبلیغات عوام فریبانۀ‌شان بکنند، چون آن‌ها می‌فهمند که دیگر برای سربازان روحیه جنگ و برای افسران روحیه مدیریت و فرماندهی باقی ‌نمانده هست، وقت شکست و فروپاشی حکومت اجیر فرا رسیده و تاریخ مجاهدان و فاتحان افغان دوباره تکرار شده هست، این صحنه انسان را بیاد روزهای اخیر شوروی می‌اندازد؛ زمانی‌که جنرال‌های روسی در حال فرار برای پیرزال‌های افغان به رسم تسلیم دو دستشان را بلند می‌کردند و هنگامی که غلامان شوروی‌ها مانند ترجمان‌های امروزی آمریکا پیش افراد بلند رتبه‌ی شوروی رفتند و گفتند ما را همراه خود بعنوان خادم ببرید، شوروی‌ها گفتند: شما اگرخدمت می‌کردید برای وطن خود خدمت می‌کردید، زمانی‌که وطن خود را برای دیگران فروختید، برای ما چی خدمت می‌کنید!

تاریخ تکرار می‌شود امروزه نیز سران حکومت به حالت تضرع پیش باداران آمریکایی قرار گرفته‌اند، ولی آن‌ها جواب رد بر سینه‌ی‌شان می‌کوبند و چاره‌ای جز عوام فریبی برای‌شان باقی نمانده، امید هست ملت شریف افغانستان بیدار باشند و فریب نقشه‌های شوم دشمنان اسلام را نخورند. چنانچه علمای ولایت نیمروز در اعلامیه شان گفته اند:

همان‌گونه که علمای دلسوز و غم‌خوار در طول تاریخ در کنار ملت شریف افغانستان بوده‌اند و با ارشادات و راهنمایی‌های مدبرانه خویش، مردم را سرپرستی نموده‌اند و از همدرد بودن با این ملت دین‌دوست از هیچ‌گونه تلاش و کوششی دریغ نورزیده‌اند.

این‌بار نیز که یک عده انسانهای تن‌پرور، جاه‌طلب و دزد که می‌خواهند به نام خیزش مردمی، ملت غیور افغانستان را بر علیه امارت اسلامی مسلح سازند و بار دیگر آتش جنگ را در میان این ملت شعله‌ور سازند، علمای ولایت نیمروز ساکت ننشسته و این اقدام را به شدت محکوم کرده و قیام کردن علیه امارت اسلامی را ناجایز دانسته اند.

و به مردم شریف افغانستان هدایت می‌دهند که از پیوستن به این احزابِ شیطانی جدا خودداری نمایند.

ملت شریف افغانستان خوب فکر کنند که جنگ جهاد امارت اسلامی دو هدف عمده دارد:

  • ۱: خروج اشغال‌گران
  • ۲: آوردن نظام کامل اسلامی

به هدف اول إن شاءالله نزدیک شده‌اند ولی هنوز کامل نشده و هدف دوم نیز إن شاءالله قریب هست (نصر من الله وفتح قریب).

اگر کسانی مانع نظام اسلامی گردد چه آمریکایی و یا افغانی، برداشتن موانع نظام اسلامی برذمه‌ی مجاهدین امارت اسلامی و ملت شریف افغانستان لازم و ضروری و یک وجیبۀ شرعی می‌باشد.

به امید اینکه تمام نقشه‌های دشمن در نطفه خفه و نقش برآب گردد و امارت اسلامی همین طور که پیروز هست، در سراسر این خاک پیروز و منصور گردد.