خدمت به ملت و آبادانی وطن، ویژگی ذاتی حکومت اسلامی است

نویسنده: محمد سادات   نزدیک به سه سال ازپایان اشغال وطن از لوث بیگانگان و چپاول گران می گذرد، و اکنون پس از قایم شدن حکومت سرتاسری و امنیت پایدار در وطن، هر روز شاهد رشد و ترقی و پیشرفت در جای جای این سرزمین می باشیم. باید از یاد نبریم که در روزگاری نه […]

نویسنده: محمد سادات

 

نزدیک به سه سال ازپایان اشغال وطن از لوث بیگانگان و چپاول گران می گذرد، و اکنون پس از قایم شدن حکومت سرتاسری و امنیت پایدار در وطن، هر روز شاهد رشد و ترقی و پیشرفت در جای جای این سرزمین می باشیم.

باید از یاد نبریم که در روزگاری نه چندان دور اشغالگران و ایادی آنان برای ماندگاری خود در این میهن و غارت منابع مادی و معنوی آن، فرزندان برومند وطن را با انواع و اقسام تهمت‌ها و افترائات و متهم نمودن آنان به دشمنان آبادی و سربلندی وطن و با زدن مارک تروریست و … سعی در بدنام نمودن آنان داشتند تا ملت ما را از دلسوزان واقعی خویش دور و جدا نمایند و اذهان مردم را نسبت به آنان مکدر و چرکین نمایند.

اما بعد از طلوع صبح آزادی و پایان شب تار اشغال و ویرانگری، ملت ما چهره واقعی خدمت گذاران دلسوز خود را دیدند و اینک در کمتر از سه سال بخوبی دوست را از دشمن و نیک را از بد تشخیص داده و می دانند آبادانی و عمران این سرزمین جنگ‌زده نیازمند غیور مردان رشیدی است که خواب و آرام خود را فدای رشد و ترقی میهن نموده و آرامش و آسایش ملت را بر راحتی و تنعم خویش ترجیح دهند.

وجود مشکلات بی شمار و تحریم‌های ظالمانه کفار و غربی‌ها هم از عزم و همت رادمردان امارت اسلامی برای ترقی و رونق اقتصادی و عمران و آبادانی این مرز و بوم نکاسته و مانع نگشته است.

این روزها از بهترین و بیاد‌ماندنی‌ترین روزهای تاریخ معاصر وطن هستند.

روزی آغاز کار قوش تپه و روزی دیگر افتتاح فاز اول آن

و روزی افتتاح استخراج نفت از چاه‌های نفت سر پل و هرات

و روزی دیگر آغاز کار بازی‌ساز سالنگ ها و اندکی بعد افتتاح تونل سالنگ و ادامه روند بازسازی آن.

روزی دیگر شروع باز سازی شاهراه کابل-کندهار و چندی بعد افتتاح آن.

هر روز یک پروژه و هر روز یک طرح عمرانی.

از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب، هر روز یک طرح و یک پروژه بزرگ ملی در دست ساخت و احداث…. و هر روز یک برنامه بزرگ اقتصادی رو نمایی می گردد.

این حجم از کارهای مهم و زیر بنایی آنهم توسط حکومت و نظامی که فقط کمتر از سه سال از زمان شروع آن می گذرد و با انبوهی از مشکلات بجای مانده از چهل سال دوران جنگ و اشغال و چپاول و همچنین با تحریم‌های ظالمانه دولت های غربی و عدم رسمیت ملل متحد و کشورهای دنیا روبروست و دست و پنجه نرم می کند.

اکنون وظیفه ما ملت ستمدیده و رنج‌کشیده افغانستان است که با همکاری و همراهی و پشتیبانی از این غیور مردان دلاور، هر روز شاهد رشد و ترقی روز افزون میهن خویش بوده، و دهان یاوه گویان و دشمنان آبادی و سربلندی وطن را به خاک مالیده و نقشه های شوم آنان را نقش برآب نماییم.

به امید آنکه روزی شاهد آن باشیم که کشور عزیزمان افغانستان بر تارک تاریخ و دنیا بدرخشد و تمامی قدرت‌های دنیا نیازمند همکاری و ….. با سرزمین شیرمردان غیور افغان گردند. و ما ذالک علی الله بعزیز.