جنایت کار بزرگ جهانی

نویسنده: محمود «فاتح» در بیست‌وسه سال اخیر، در جهان تحولات زیادی به‌وجود آمد؛ امن‌ترین کشورها تبدیل به میدان جنگ شدند؛ خون میلیون‌ها نفر بی‌گناه در روی زمین ریخته شد و صدها مشکلات بزرگی دیگر که ابراز وجود کردند. از زمانی که آمریکا به قدرت نظامی و اقتصادی رسیده است – خصوصاً در بیست‌وسه سال اخیر […]

نویسنده: محمود «فاتح»

در بیست‌وسه سال اخیر، در جهان تحولات زیادی به‌وجود آمد؛ امن‌ترین کشورها تبدیل به میدان جنگ شدند؛ خون میلیون‌ها نفر بی‌گناه در روی زمین ریخته شد و صدها مشکلات بزرگی دیگر که ابراز وجود کردند.

از زمانی که آمریکا به قدرت نظامی و اقتصادی رسیده است – خصوصاً در بیست‌وسه سال اخیر – جنایت‌های بی‌شماری علیه مسلمانان جهان انجام داده و مبارزه‌‌ای سخت علیه اسلام و مسلمانان را آغاز کرده است؛ بالاخص در افغانستان، عراق و شام مسلمانان را بی‌رحمانه با روش‌های گوناگونی قتل عام کرده است.

در هرگوشه‌ی جهان مسلمانان از دست امریکا در امان نیستند. اکنون امریکا به همکاری اسرائیل (تروریست جهانی) بر علیه ملت مظلوم غزه جنگ را آغاز کرده است. در این جنگ هزاران نفر شهید و معیوب گشته و هنوز هم جنگ جریان دارد.

در جنگ غزه آمریکا نه تنها حمایت سیاسی و اقتصادی با اسرائیل کرده است؛ بلکه صدها کماندوی نظامیان خود را نیز در اسرائیل برای حفاظت اسرائیل و نابودی مسلمانان استخدام کرده است.

جنگی که اسرائیل، امریکا و هم‌پیمانشان در غزه آغاز کرده‌اند، نسل‌کشی مسلمانان است. کسانی‌که شعار محافظت از حقوق بشر را سر می‌دهند، باید عکس‌العملی از خود نشان بدهند. چنین جنایات بزرگی که در چند روز اخیر در غزه صورت گرفته است -و فعلا هم ادامه دارد- در دهه‌های اخیر خیلی کم نظیر است.

در سفر اخیر جوبایدن – رئیس جمهور فعلی امریکا – به اسرائیل، او گفت: «من بدین خاطر به اسراییل آمدم تا جهان بداند ما با تمام قدرت خود پشتیبان اسرائیل هستیم». او سربازان اسرائیلی را که مسلمانان را قتل عام می‌کنند، قهرمان گفت؛ همچنین در جایی دیگر جوبایدن گفت: «برای صهیونیست‌بودن لازم نیست یهودی باشی؛ من یک صهیونیست هستم».

اگر امروزه اسرائیل چنان جرأت پیدا کرده است، این از پشتیبانی آمریکا است و امریکا در هر جنایت اسرائیل شریک است؛ نه تنها در جنایت اسرائیل، بلکه در تمام جنایت‌ها علیه مسلمانان، آمریکا دست دارد.

و ازاین باب، اگر حقیقت را واضح بگوییم و نگاهی عمیق به اطراف بیندازیم باید به این واقعیت اذعان کرد که «آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است».