جشن عید قربان؛ نماد امنیت و همبستگی

عید قربان؛ نماد وحدت، همبستگی، محبت‌ورزیدن و مُظهِر خوشحالی برای مردم است و ایشان نیز می‌خواهند هرگونه برای‌ایشان اظهار و ابراز این نعمت الهی فراهم گردد.

طبیعت انسانی همواره به‌سوی آرامی، امنیت، پیروزی، خوشحالی، احساس همدردی، مهربانی و محبت و نوازش نیازمند میباشد، انسان هم تمامی نیرو و انرژی خود را جهت به‌دست آوردن همین سکون و آرامش به‌مصرف میرساند و خداوند متعال نیز برای فراهم ساختن آن برای مسلمانان، علاوه‌بر سایر اسباب، یکی از شگرف‌ترین سبب‌ها را عید سعید قربان قرار داده است که تمامی امت اسلامی در سراسر جهان اسلام، به‌تجلیل از این روز می‌پردازند.

عید قربان؛ نماد وحدت، همبستگی، محبت‌ورزیدن و مُظهِر خوشحالی برای مردم است و ایشان نیز می‌خواهند هرگونه برای‌ایشان اظهار و ابراز این نعمت الهی فراهم گردد.
از آنجا که در عصر حاضر، به‌ویژه کشور عزیزمان، افغانستان در نابسامانی‌های زیاد خانمان‌سوز و ویرانگر، از لحاظ امنیتی قرار دارد، می‌سزد که این ملت رنج‌دیده، بیش از سایران آرامش به‌دست آورند؛ اما در چند سال گذشته‌ای که ملت افغانستان شاهد اشغال بیگانگان بودند، این امر متحقق نشده و همین چند روزی خوشحالی‌شان را در حزن و دربه‌دری می‌گذراندند.
آمدن اوضاع ناگوار بر ملت افغانستان، سال‌های زیادی ادامه داشت، تا اینکه امارت اسلامی افغانستان بار دیگر روی کار آمده و امور ناممکن را به‌رخ ستم‌دیدگان کشیده و خنده بر لب هر فرد مهر گردانید.
به هرحال، عید سعید قربان در امسال (۱۴۰۳) واقعاً بی‌نظیری بود و در آرامش و آسایش بسزایی تجلیل شده و هر شهروند این سرزمین ابراز خرسندی و امیدواری می‌کردند.
مردم عزیز افغانستان در امنیت کامل و دقیق جشن عید را برگزار کرده و برای فریضهٔ الهی که نماز عید می‌باشد، قدم برمی‌داشتند، باهم در آغوش یکدیگر عید سعید خرا تبریکی می‌گفتند و بدون اینکه نگران باشند و واقعه‌ای المناکی -همانند دوران سیاه- رخ داده باشد، به‌خانه و کاشانه‌ای خویش برمی‌گشتند، قبل از آن، بازارها پر جم‌وجوش بود و هرکس با بسیار آسودگی خاطر موارد نیاز خود را به‌دست می‌آوردند بدون اینکه از گرانی و خرابی اشیا شکایت کنند که این هم نمایندگی از اوج دقت مسئولان می‌نماید.
بدون تردید، بروز کردن و آمدن این تسهیلات و آسایشات برای این ملت، ثمره و نتیجه‌ی اوج تلاش و مبارزه‌ای بی‌دریغ سربازان جان به‌کف امارت اسلامی افغانستان می دارد؛ واقعاً آنان با گرفتن تدابیر امنیتی و حفاظتی، مراقبت هرجانبهٔ تمامی شهر را برعهده داشتند و وظیفه‌ای خود را در کمال شجاعت و شهامت به‌سر رساندند و خوشی و شادمانی خود و خانواده‌های خود را قربان شادکامی و مسرّت این ملت نمودند.
جا دارد در اخیر از تمامی مسئولان امارت اسلامی افغانستان؛ به‌ویژه مقام رهبری، ریاست امنیت ملی، ریاست استخبارات و پولیس و سایر سربازان این کشور که در این عید، شادی و سلامتی را برای این ملت به‌ارمغان آوردند، از صمیم قلب ابراز سپاسگزاری نماییم و از پروردگار متعال درخواست نماییم که قلوب ایشان و خانواده‌های محترم‌شان را از صفا و صمیمیت مملو ساخته و آنان را خرسند و سرفراز داشته باشد.
به‌امید سرفرازی و سربلندی تمامی ملت رنج‌دیده چ ستم‌دیدهٔ افغانستان