تاجران عزیز این فرصت را از دست ندهند!

خبر بسیار مسرت‌بخش، خوشحال‌کننده و در ضمن امیدوارکننده برای رشد، توسعه، گسترش و سرمایه‌گذاری در کشور عزیزمان افغانستان. امارت اسلامی و مسئولین پرتلاش مان همواره سعی می‌کنند تا با فراهم نمودن تسهیلات برای تاجران ملی، سرمایه‌گذاران وطن و ثروت‌مندان، زمینه‌ی سرمایه‌گذاری را فراهم نمایند.

سخن‌گوی وزارت صنعت و تجارت افغانستان:

«تاجران افغان مقیم خارج که در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند، مالیات شان ۵ سال معاف است»

خبر بسیار مسرت‌بخش، خوشحال‌کننده و در ضمن امیدوارکننده برای رشد، توسعه، گسترش و سرمایه‌گذاری در کشور عزیزمان افغانستان. امارت اسلامی و مسئولین پرتلاش مان همواره سعی می‌کنند تا با فراهم نمودن تسهیلات برای تاجران ملی، سرمایه‌گذاران وطن و ثروت‌مندان، زمینه‌ی سرمایه‌گذاری را فراهم نمایند. تاجران ما باید از این تخفیف حکومت امارت اسلامی استقبال نموده و به ندای آنان لیبک بگویند و خود را در اعمار و آبادانی کشور عزیزمان افغانستان که به‌خاطر مشکلات و چالش‌ها و سایه‌های متراکم اشغال و سنگینی آن از بسیاری از کشورها عقب افتاده‌است، سهیم گردانند. خداوند متعال برای تمام اقشار این ملت، زمینه‌ی خدمت به وطن و هم‌‌میهنان عزیز را مساعد ساخته است؛ لذا مردم ما نباید این فرصت‌های طلایی را از دست بدهند؛ زیرا این‌چنین فرصت‌ها خیلی کم گیر می‌آیند. اگر تاجران ملی و ثروت‌مندان عزیزمان بتوانند در وطن خود سرمایه‌گذاری کنند مطمئن باشند که ملت شریف و گران‌قدر ما ممنون زحمات و تلاش‌های آنان خواهند بود و سرمایه‌گذاران خواهند توانست باری دیگر کشور ما را به مصاف کشورهای پیشرفته‌ی جهان برسانند؛ زیرا جوانان این مرز‌وبوم واقعا صلاحیت کار دارند. تلاش‌وکوشش آنان برای همه مشهود است. آنان در چندین دهه که در کشورهای دیگر مهاجر بوده و یا در وطن زیسته‌اند، توانسته‌اند شگفتی بیافرینند و خود را به‌همگان ثابت نمایند. بهترین نمونه‌ی آن که این‌روزها همه می‌بینیم تیم ملی کریکت کشور است که با تلاش‌های فراوان‌شان واقعا گل کاشتند و شگفتی آفریدند.

پس ثروت‌مندان عزیز ما به‌جای این‌که در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند در کشور خود سرمایه‌گذاری کنند و این جوانان برومند را به خدمت بگیرند.

تاجران ما باید بدانند که فعلا نیروی کار در سراسر کشور در حال افزایش است؛ زیرا هم‌وطنان ما که در خارج به‌سر می‌بردند گروه‌گروه به وطن‌شان باز می‌گردند. تاجران ما می‌توانند از این نخبگان، کارگران فعال و خبره در عرصه‌های گوناگون کار و فعالیت استفاده نموده و در ضمن بتوانند برای هم‌وطنان خود کارآفرینی و اشتغال‌زایی نمایند و از اجر و ثواب دنیوی و اخروی بهره‌مند شوند.