بغلان را دریابید!

در رسانه‌ها و با چشم سر مشاهده کردیم که مسئولین امارت‌اسلامی به وظیفه‌ی ایمانی و انسانی خود بیشتر از حیطه‌ای ما یطاق و سطح مسئولیت خود برای دستگیری این متضررین در این ایام تلاش ورزیده است.

امسال الحمدلله میزان بارش برف و باران نسبت به سال‌های گذشته در کشور افزایش یافته و باری دیگر قلوب دهقانان و عموم شهروندان کشور را بارور از خوشی و مملو از خرسندی کرده بود. سال‌های متمادی هست که عموم شهروندان در تمام اکناف کشور با کم‌آبی و خشکسالی دست‌و‌پنجه نرم می‌کردند؛ لله‌الحمد با سرازیر شدن رحمت الهی در این زمستان جبیره و مسبب کاهش سطح خشکسالی شده است.

اما در این در این‌ اواخر شدت باران‌های بهاری سبب سیلاب‌های تخریب کننده‌ای در ولایت‌های بغلان، غور، هرات و تخار شده است در این حالت حساس مسئولیت سنگینی به دوش تمام اقشار جامعه نهفته است که باید در این سیلاب‌های که منجر به تخریب خانه‌ها و شهید شدن افرادی زیادی گردیده است چاره‌ و اندیشه‌‌ای برای متضررین و کسانی‌ که سرپناه و امکانات لازم خانوادگی خود را از دست داده است داشته باشیم.

در رسانه‌ها و با چشم سر مشاهده کردیم که مسئولین امارت‌اسلامی به وظیفه‌ی ایمانی و انسانی خود بیشتر از حیطه‌ای ما یطاق و سطح مسئولیت خود برای دستگیری این متضررین در این ایام تلاش ورزیده است و همچنان کمک‌های امداد رسانی از ولایت‌های دیگر عازم ولایت بغلان و مناطق آسیب پذیر شده است.

 

آنچه لازم به تذکر و یادآوری برای تجار محترم و عموم کسانی‌ که قدرت و توانایی گرفتن دست مستمندی را دارند، این است که باید از خود همت قوی و بلند پروازه‌ای در این ایام که متضررین به شدت نیازمند تحرک و کمک آنها هستند، داشته باشند تا هم احساس مسئولیت در قبال ملت باشد و هم اجرای وظیفه‌ی اسلامی و عقیدوی که به دوش‌شان نهفته است؛ چنانچه رب العالمین در آیات متعددی از قرآن عظیم‌الشان کمک به نیازمندان را در ادوار مختلف از شدائد و سختی‌ها ستوده و فرمایش نموده است تا عصای دست مستضعفان، مسبب و مایه‌ی فروکشی مشکلات نسبت به آنها در حالات ناگوار باشیم.