برگ زرینی دیگر از شیفتگان خدمت

بلی، سیاست‌مداران خدمت‌گزار، متعهد، زحمت‌کش، کوشا، و دولت‌مردان دلیر، دل‌سوز و فداکار کشور با وجود تحریم‌های ظالمانه از سوی دوست و دشمن و قطع روابط سیاسی و اقتصادی، در تنگنای شدیدی قرار گرفته‌اند و به بازار جهانی و تجارت آزاد با بازرگانان دنیا، دسترسی ندارند و واردات و صادرات‌شان با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه است؛ اما...

در فضای مجازی خبری مبنی بر «معافیت شماری از اصناف از پرداخت مالیات با دستور رهبر امارت اسلامی» توجه‌ام را به خود جلب کرد. این خبر گرچه کوتاه بود؛ اما یک دست‌آورد بسیار بزرگ برای حکومت نوپای امارت اسلامی، یک هدیهٔ بسیار بزرگ برای ملت زحمت‌کش و پرتلاش افغان‌زمین و جبرانی برای خاطر رنج‌دیدهٔ‌شان خواهد بود.

بلی، سیاست‌مداران خدمت‌گزار، متعهد، زحمت‌کش، کوشا، و دولت‌مردان دلیر، دل‌سوز و فداکار کشور با وجود تحریم‌های ظالمانه از سوی دوست و دشمن و قطع روابط سیاسی و اقتصادی، در تنگنای شدیدی قرار گرفته‌اند و به بازار جهانی و تجارت آزاد با بازرگانان دنیا، دسترسی ندارند و واردات و صادرات‌شان با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه است؛ اما با وجود این، ثابت کرده‌اند، همان‌گونه که برای آزادی، استقلال و رهایی از یوغ استعمارگران، جان و خون و روح و روان‌شان را فدا کرده‌اند، این‌بار از مال و ثروت و زراندوزی و… گذشته و به فکر بهبود شرایط اقتصادی مردم هستند، و در این راستا، با وجود تنگنای شدید اقتصادی و انزوای ناخواستهٔ بین‌المللی، باز هم دست شفقت و نوازش را بر سر ملت کشیده و آرام‌آرام بار سنگین مالیات را از شانه‌های آن‌ها برداشته و در صدد سبک‌دوش‌کردن‌شان هستند.

این اقدام خداپسندانهٔ مسئولان امارت اسلامی، رضایت و خرسندی تاجران و بازرگانان خرد و کلان را به دنبال خواهد داشت و به امید خدای مهربان، سبب رونق، آبادانی و شکوفایی بازار خواهد شد. تاجر و بازرگان وقتی با چنین لطف و شفقتی مواجه شده و بار سنگین مالیات از شانه‌اش برداشته شود، قطعاً به دنبال جلب مشتری و در صدد رقابت با دیگر تاجران خواهد بود و لازمهٔ این کار، در نظرگرفتن سود و فایدهٔ عادلانه و پرهیز از گرانی کمرشکن خواهد بود؛ زیرا تاجر و بازرگان موفق همواره رضایت مشتری و کسب اعتبار در بازار را بر گران‌فروشی ترجیح می‌دهد و این یعنی رقابت در کسب رضایت مشتریان با در نظرگرفتن تخفیفات ویژه.

 

از سوی دیگر می‌توان چنین ادعا کرد که: گرچه قانون کاهش و حذف مالیات، به ظاهر به نفع بازرگان و تاجر هست؛ اما ثمره و نتیجه‌اش همهٔ اقشار ملت را در بر خواهد گرفت، و همه از این قانون دلسوزانه و مدبرانه استفاده خواهند برد و از نتایج آن بهره‌مند خواهند گشت.

 

هم‌وطنان منصف و با وجدان با مقایسه‌کردن رفتار و کردار دولت‌مردان امارت اسلامی -در این مدت دو سال و اندی- با عمل‌کرد مسئولان در دوران حکومت سابق، می‌توانند به این نتیجه برسند که کدام یک از این دو دولت برای ملت خود خدمات دلسوزانه انجام داده و شبانه‌روز بدون هیاهو، ملت خود را خدمت نموده و از اموال و دارایی‌های فردی و ثروت‌های ملی و منابع کشوری حفاظت نموده و همواره برای بهبود اوضاع معیشتی و اقتصادی‌شان قدم برداشته و هرگز منتی بر کسی ننهاده است، و چه کسانی هم جان و مال مردم را به خطر انداخته و آبرو و حیثیت‌شان را به فنا داده و دارایی‌های فردی و سرمایه‌های ملی را به تاراج برده و اقتصاد مملکت را ویران کرده‌اند.

پس از چنین مقایسهٔ منصفانه، جایگاه و اهمیت امارت اسلامی در آبادانی و عمران کشور، آرامش، آسایش و امنیت مردم ظاهر خواهد شد و لطف و احسان خداوند در پیروزی امارت اسلامی بر دشمنان اشغال‌گر و نوکران حلقه‌به‌گوش‌شان نیز نمایان خواهد گردید.

شکر نعمت، نعمتت افزون کند.