تحلیل

با همت و پشتکار دیوارهای تحریم فرو می‌ریزند

گرچه تحریم‌های دشمنان، ملت عزیز ما را خسته و ملول کرده‌است. گرچه تحریم‌های دشمنان دست‌وبال مردم ما را بسته و به ما اجازه نمی‌دهد با جهان داد‌وستد داشته باشیم و بتوانیم با جهان و جهانیان در موارد زیادی هم‌رکاب باشیم. گرچه تحریم‌های مدعیان حقوق بشر و کسانی که خود را سروتهِ هر چیز و هرکار […]

گرچه تحریم‌های دشمنان، ملت عزیز ما را خسته و ملول کرده‌است. گرچه تحریم‌های دشمنان دست‌وبال مردم ما را بسته و به ما اجازه نمی‌دهد با جهان داد‌وستد داشته باشیم و بتوانیم با جهان و جهانیان در موارد زیادی هم‌رکاب باشیم. گرچه تحریم‌های مدعیان حقوق بشر و کسانی که خود را سروتهِ هر چیز و هرکار می‌دانند مردم ما را به ستوه در آورده‌است؛ آنانی که همواره دم از حقوق بشر می‌زنند؛ اما با منجمد ساختن پول‌های کشورمان و بخشیدن این پول‌ها به این‌وآن روز‌به‌روز ملت ما را بیشتر آزار می‌دهند؛ قدرت‌هایی که با زیر فشار قراردادن کشورهای منطقه و جهان به آنان اجازه نمی‌دهند با امارت اسلامی ارتباط داشته باشند. گرچه هنوز هم این کشورها امارت اسلامی را در لیست سیاه سازمان‌های تروریستی «خودساخته‌شان» قرار داده‌اند، اما زود است که روزی این دیوار بلند و محکم که دست‌وپاگیر ماست، نیز بشکند همان‌طوری که مردم ما دیدند با فداکاری جوانان غیور و جان‌فشانی مجاهدان دلیر و با تدبیر مدیران کاردان در ادارهٔ کشور، استقلال و آزادی را به‌دست آوردیم. در بخش اقتصادی نیز به‌امید خداوند متعال و تلاش‌های مسئولین و پشتکار آنان، خواهیم درخشید. به‌زودی کشورهای جهان متوجه خواهند شد که نباید به ساز امریکا و سایر قلدرمآبان دنیا رقصید. لیست سیاهی که (بهتر بود خود مجرمان امریکایی و سایر حامیان جور‌وستم در آن درج شوند)، همانند صحیفه‌ی ظالمانهٔ قریش تکه‌تکه خواهد شد؛ زیرا گام اول آن توسط رئیس جمهور قزاقستان برداشته شد. گرچه حالا هم عده‌ای وجود دارند که می‌خواهند در برابر این پیشرفت و ترقی‌مان سنگ‌اندازی کنند و برای آن مانع درست کنند، اما با درایت و درکی که خداوند به مسئولین بلند‌پایه و عالی‌رتبه دولت عنایت کرده است، رشته‌های آنان پنبه خواهند شد و مانع‌تراشی آنان راه به جایی نخواهد بُرد و ملت ما به‌سوی بلندی‌ها و قله‌ها خواهد شتافت، البته به‌شرطی که دست‌دردست هم‌دیگر بدهیم. اتحاد و انسجام مان را حفظ کنیم و شکار تبلیغات مسموم و آلوده‌ی دشمنان و رسانه‌های آنان نشویم. ما که چندین دهه، رنج کشیدیم. مشکلات دیدیم و با آمدن حکومت‌های متعدد، انتظار پیشرفت و موفقیت داشتیم باید حالا به‌فکر خود و میهن خود باشیم؛ امارت اسلامی و مسئولین محترم آن ثابت کردند که واقعا می‌توانند آرزوهای این ملت را تحقق بخشیده و راه را به‌سوی شکوفایی کشور هموار سازند.

بهتر است بدانیم مسئولین چه‌کارهای انجام داده‌اند و برای پیشرفت کشور چه اقدامی کرده‌اند. با بررسی اخبار روزِ کشور به این نتیجه خواهیم رسید که مسئولین همواره در حال رایرأنی و مشورت با کاردانان و کارشناسان برای تغییر و دگرگونی همه‌جانبه در کشور هستند.

نتایج این تلاش‌ها برای همگان هویدا و روشن گشته و هیچ‌کسی در آن شک ندارد.

نمونه‌های برجسته و بارز تلاش‌های چند روز را می‌توان در چند مورد خلاصه کرد:

۱. علاقه‌مندی کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری در افغانستان که تازه‌ترین این کشورها، کشور اندونیزیا است و این خود نشانگر این است که کشورهای همسایه و منطقه با دیدن امنیت و تلاش‌های مسئولین، علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در این کشور شده‌اند؛

۲. فروش مقدار زیادی مواد نفتی در کشور که از چند مدت بدین‌سو استخراج گردیده بود. این مقدار به ۶۰ هزار تُن رسید که به ۳۰ میلیون دالر فروخته شد.

۳. پیشرفت‌ها در بخش برق، ساخت بندها، به‌ویژه خریداری «میترهای برقی» به‌ارزش ۲.۷ میلیون دالر از کشور چین؛

۴. مجهزساختن شفاخانه‌های بزرگ با امکانات روز برای ارائه‌ی خدمت بهتر برای هم‌وطنان عزیز.

و ده‌ها مثال دیگر که می‌تواند نوید خوبی برای افغانستان آزاد، مستقل و مترقی باشد؛ افغانستانی که از قید تحریم‌ها رهایی یافته و به‌سوی آبادانی و عمران حرکت کند.