بازگشت عودت‌کنندگان و پیام آن‌ها

نویسنده: ابوصهیب با روی‌کارآمدن امارت اسلامی، روزانه شاهد سیل‌های خروشانی از هم‌وطنان خود هستیم که بار سفر خود را بسته و به وطن باز می‌گردند، آن‌هم با وجود اینکه چندین سال از عمر خود را در دیار هجرت گذرانده‌اند و زندگی خود را در آن بنا نموده‌اند، که این خود کار دشواری به‌نظر می‌رسد؛ زیرا […]

نویسنده: ابوصهیب

با روی‌کارآمدن امارت اسلامی، روزانه شاهد سیل‌های خروشانی از هم‌وطنان خود هستیم که بار سفر خود را بسته و به وطن باز می‌گردند، آن‌هم با وجود اینکه چندین سال از عمر خود را در دیار هجرت گذرانده‌اند و زندگی خود را در آن بنا نموده‌اند، که این خود کار دشواری به‌نظر می‌رسد؛ زیرا آن‌ها بعد از تقرر در وطن، باید دوباره به ساختن زندگی خود مشغول شوند، و این کار آسانی نیست.

بازگشت ۲۵۰ خانوادهٔ عودت‌کنندگان از پاکستان نیز جزء همین سلسله به شمار می‌رود، که در طی چند روز پیش خاک پاکستان را به قصد زادگاه و سرزمین مادری خود؛ یعنی افغانستان ترک کردند و با بازگشت خود به وطن به همهٔ ما درس بسیار زیبایی دادند و آن اینکه عزت، سربلندی و خصوصا آزادی حقیقی یک انسان در سرزمین خودش نهفته است و بس، و جایی دیگر نمی‌توان به آن دست یافت، اگرچه آن خاک، خاک همسایه باشد.

همچنان این بازگشت‌های زنجیره‌ای اشاره به خدمات و زحمات امارت اسلامی نیز داشته و گویا به بقیهٔ پناهندگان می‌گویند: «افغانستان، افغانستان ناامنِ سابق نیست و هیچ اثری از آن باقی نمانده؛ بلکه با ورود خود به این سرزمین شاهد خاکی مملو از امنیت و آسایش خواهید بود و هیچ اثری از رنج‌ها و بدبختی‌های گذشته در آن دیده نمی‌شود؛ زیرا امارت اسلامی با تلاش‌های شبانه‌روزی خود توانسته است افغانستان را به بستر امن تبدیل کند. پس به وطن باز گردید!»

خلاصه این که افغانستان مثل سابق نیست؛ بلکه روز‌به‌روز به‌سوی رفاه و آسایش گام برداشته و کم‌کم به یک کشور کاملا متفاوت تبدیل می‌شود؛ کشوری با سرتاپا امنیت و آرامی. پس بیایید تا با بازگشت خود به سرزمین خودمان، باری دیگر شاهد عزت، سربلندی و آزادی حقیقی خود باشیم، تا طعم واقعی زندگی را پچشیم.

علاوه بر فراهم‌نمودن امنیت، اگر امارت اسلامی به همین منوال راهش را ادامه دهد، یقینا افغانستان در آینده‌ای خیلی نزدیک مهار اقتصاد را به نفع خود گرفته و به یک کشور کاملا غنی و ثروتمند تبدیل می‌شود و این خود به نفع ملت افغان تمام می‌شود. پس فرصت را غنیمت شمرده و باز گردیم.

به امید آینده‌ای روشن.