ایمان، سرچشمهٔ پیروزی‌ها در برابر مستکبران است

نویسنده: عمر قندهاری با شکست مجاهدین امارت اسلامی در سال ۲۰۰۱، ملا محمد عمر مجاهد رحمه الله امیر امارت اسلامی و پدر معنوی مجاهدین افغان در یکی از سخنرانی‌هایش چنین فرمودند: اگر شما (اشغالگران) به دالرهای خود افتخار می‌کنید، یا به اسلحه‌ خود می‌نازید، ما یک اسلحه قوی داریم که لا اله الا الله است. […]

نویسنده: عمر قندهاری

با شکست مجاهدین امارت اسلامی در سال ۲۰۰۱، ملا محمد عمر مجاهد رحمه الله امیر امارت اسلامی و پدر معنوی مجاهدین افغان در یکی از سخنرانی‌هایش چنین فرمودند: اگر شما (اشغالگران) به دالرهای خود افتخار می‌کنید، یا به اسلحه‌ خود می‌نازید، ما یک اسلحه قوی داریم که لا اله الا الله است.
ایمان قوی و صلابت امیرالمؤمنین رحمه الله در همین یک جمله ثابت می‌شود.

ایشان اولا به کفار و سپس به مسلمانان و مجاهدین گوش‌زد می‌کند که تا زمانی که نصرت الهی همراه ماست و تا زمانی که ما در مقابل کفار با ایمانی راسخ و قوی ایستادگی می‌کنیم و در این راه حاضریم از جان‌های خود بگذاریم، گرچه اسلحه‌های ما کم باشد و خود ما فقیر باشیم و در مقابل، دشمن دارای تسلیحات بسیار و امکانات پیشرفته باشد، اما قوت ایمان ما نصرت الهی را جلب می‌کند و ترس و رعب‌ ما، قلب‌های دشمنان‌مان را فرا می‌گیرد.

در بیست سال اشغال افغانستان، چهار رئیس جمهور در آمریکا حاکمیت کرد. هر کدام می‌خواست به زور مجاهدین را در افغانستان شکست بدهد، یکی بیش از ۱۰۰ هزار نیرو در افغانستان مستقر کرد، دیگری بارها مجاهدین را تهدید می‌کرد. ترامپ با آمدنش خواست با بمباردمان‌های بی‌رویه و عملیات‌های گسترده، مجاهدین را از صفحهٔ افغانستان برای همیشه محو کنند، غافل از اینکه ریشهٔ مجاهدین با نیروی ایمانی آبیاری می‌شود که از پدر معنوی و امیر محبوب‌شان ملا عمر رحمه الله آن را درس گرفته‌اند
و غافل از اینکه ایمان و استقامتی که شاگردان مکتب ملا عمر رحمه الله از استاد محبوب‌شان درس گرفتند، یقین به نصرت و فتح را روز‌به‌روز برای‌ آنان بیشتر می‌کند.

بالاخره نیروهای متجاوز و اشغال‌گر آمریکایی در شروع ریاست جمهوری چهارمین رئیس جمهور آمریکا، جوبایدن در شب نهم سنبله افغانستان را برای همیشه ترک کردند و شکستی تاریخی از ملتی مؤمن و مجاهد خوردند در عصری که همهٔ مسلمانان از غربی‌ها مرعوب و از آنان متاثر هستند.

مجاهدین امارت اسلامی توانستند با ایمان خود که سرچشمهٔ پیروزی در برابر ظلم، استکبار و اشغال است، آمریکا را شکست دهند و رعب‌شان را از قلوب بسیاری از بین ببرند و ابرقدرت بودن‌شان را زیر سؤال ببرند.