انتقال گاز شبرغان گامی دیگر بسوی پیشرفت!

نویسنده: طلحه مبارز بدخشانی وزارت معادن و پترولیم، کار انتقال گاز از شهر شبرغان به شهر مزار شریف را برای امسال پلان گذاری کرده بود، پیش از میعاد پلان شده آن تکمیل کرده است، که این کار حیاتی را نیز گامی دیگر به سوی پیشرفت و ترقی کشور عزیز مان می‌توان تلقی کرد. امارت اسلامی، […]

نویسنده: طلحه مبارز بدخشانی

وزارت معادن و پترولیم، کار انتقال گاز از شهر شبرغان به شهر مزار شریف را برای امسال پلان گذاری کرده بود، پیش از میعاد پلان شده آن تکمیل کرده است، که این کار حیاتی را نیز گامی دیگر به سوی پیشرفت و ترقی کشور عزیز مان می‌توان تلقی کرد.

امارت اسلامی، در مناطق مختلف از کشور عزیز مان افغانستان، پروژه‌های حیاتی، زیربنایی و اساسی را افتتاح نموده است، از جمله می‌توان این پروژه حیاتی را نام برد که مسئولین امارت اسلامی، با پلان این کار و تکمیل آن قبل از میعاد تعیین شده یکبار دیگر تعهد و عزم راسخ شان در قبال پیشرفت، ترقی و خودکفایی کشور عزیز مان را نشان دادند.

این پروژه که ۹۴.۵ کلیو متر طول دارد، گاز را از شهر شبرغان به شهر مزار شریف انتقال می‌دهد، و طبق پلان امسال باید ۱۶ کیلو متر آن نل دوانی می‌شد که خوشبختانه ۱۸.۵ کیلومتر آن تاحال نل دوانی گردیده و قبل از میعاد معین آن تکمیل گردیده است و تا پایان سال جاری نیز کار آن جریان دارد، و به هزینه ۶۰۹ ملیون افغانی، توسط وزارت محترم معادن و پترولیوم تطبیق شده است.

پیشرفت سریع در این پروژه را میتوان کمک و همکاری مسئولین محترم، امنیت کامل که در تمام افغانستان و خصوصا ساحه مذکور حکم فرما است و همچنان اخلاص انجینیران بخش مربوطه که با اخلاص کامل و کوشش های شبانه روزی شان در راستای پیش برد پروژه مذکور دست بکار هستند عنوان کرد.