امارت اسلامی غیر از امنیت چه چیزی دیگر برای ملت انجام داده است؟

نویسنده: حافظ سلمان نیمروزی بسیاری از شهروندان -خصوصاً خارج از کشور- سوال می‌کنند که امارت اسلامی غیر از امنیت چه چیز دیگری برای ملت انجام داده است؟ اگر امروزه در کشور، مردم به راحتی امورات زندگی خود را به پیش می‌برند و فابریکه‌های زیادی فعال شده‌اند، این به‌خاطر امنیت است. وقتی که امنیت در افغانستان […]

نویسنده: حافظ سلمان نیمروزی

بسیاری از شهروندان -خصوصاً خارج از کشور- سوال می‌کنند که امارت اسلامی غیر از امنیت چه چیز دیگری برای ملت انجام داده است؟

اگر امروزه در کشور، مردم به راحتی امورات زندگی خود را به پیش می‌برند و فابریکه‌های زیادی فعال شده‌اند، این به‌خاطر امنیت است.
وقتی که امنیت در افغانستان برپا شد، کشورهای خارجی، بسیاری از شرکت‌های تجارتی خود را در افغانستان فعال کردند.

مردم به راحتی بدون کدام مشکل، وسایل تجاری خود را بیرون از کشور صادر می‌کنند، که این به نفع ملت و حکومت است. الحمدلله صادرات و واردات کشور نسبت به قبل، بسیار افزایش پیدا کرده است.

امارت اسلامی توانست در مدت کمی، تمام معتادین را جمع کند و به کمپ‌ها انتقال بدهد تا آن‌جا تداوی شوند.
امارت اسلامی به خانواده شهدا، معلولین،‌ مساکین و نیازمندان کمک می‌کند و‌ به مشکلات مردم رسیدگی می‌شود.
حتی اینکه امارت اسلامی، دشمنان خود را عفو کرده و کمیسیونی تشکیل داد تا افرادی که خارج از کشور رفته‌اند با آن‌ها گفتگو کند و آن‌ها را قانع کنند تا به کشور بر گردند.

از وقتی‌ که امارت اسلامی بر افغانستان حاکم شده است کشور ما (افغانستان) بسیار پیشرفت کرده است؛ خصوصا  در بخش‌های اقتصادی و سیاسی.

کارهای بسیاری از پروژه‌های مهم آغاز شده است و برای هزاران نفر، زمینه کار برابر شده است. بازسازی سرک‌ها و شاهراه‌های بزرگ هم شروع شده است.

ان شاءالله به‌زودی کشور ما (افغانستان) در هر بخش، بر پله‌های ترقی بالا خواهد رفت.