افغانستان در ماه اپریل۲۰۱۵ میلادی

((ملاحظه: در این نوشته تنها به رویدادها، تلفات و خساراتی اشاره صورت میگیرد که دشمن به آن اعتراف کرده است، تلفات و خسارات دقیق را میتوان در سایت الاماره و سایت های دیگر خبری مطالعه کرد)). احمد فارسی : اپریل سال ۲۰۱۵ ماه موفقیت و پیروزی برای مجاهدین بود. در جریان این ماه مجاهدین مناطقی […]

((ملاحظه: در این نوشته تنها به رویدادها، تلفات و خساراتی اشاره صورت میگیرد که دشمن به آن اعتراف کرده است، تلفات و خسارات دقیق را میتوان در سایت الاماره و سایت های دیگر خبری مطالعه کرد)).

احمد فارسی :

اپریل سال ۲۰۱۵ ماه موفقیت و پیروزی برای مجاهدین بود. در جریان این ماه مجاهدین مناطقی را در گوشه و کنار کشور تحت تصرف خویش در آوردند که در جریان سالهای گذشته تصور وجود مجاهدین در آنجا نمی رفت. حملات پیهم مجاهدین بر پایگاه های دشمن، تصرف مناطق خیلی حساس و مهم نظامی در شمال کشور، رسوایی های بیشتر ملی و بین المللی ادارهء اجیر کابل وغیره امور مهم دیگر تحت عناوین ذیل بحث خواهد گردید.

تلفات در صف دشمن اشغالگر:

با وجود فرار هزاران تن از اشغالگران، خالی نمودن پایگاهها و منحصر شدن به چند سوراخ محدود دشمن اشغالگر هنوز هم از حملات مجاهدین در امان نبوده و پیهم متحمل تلفات شدید می شود مگر بر اساس استراتیژی جنگ باخته آنان نمیخواهند به تلفات خویش اعتراف کرده و آمار حقیقی را به دسترس عامه قرار دهند. راپورهای دقیق نشان میدهد که در جریان ماه اپریل نیز تعداد زیادی از اشغالگران کشته و زخمی شدند مگر آنان بی شرمانه تنها به کشته شدن یکتن در جریان این ماه اعتراف کردند. با کشته شدن این فرد تعداد کشته شدگان اعتراف شده دشمن در سال ۲۰۱۵ به ۲ تن و تعداد کل اعتراف شده به ۳۴۸۷ تن می رسد.

قابل یاد آوریست که تعداد حقیقی کشته شدگان این جنگ به مراتب بیشتر از آنچه است که دشمن دروغگو و مکار به آن اعتراف می کند.

تلفات در صف دشمن داخلی:

از یکسو نیرومندی مجاهدین و از سوی دیگر فرار اشغالگران باعث صعود گراف کشتار در صف دشمن داخلی گردیده است. روزانه دهها تن از افراد موجود در صف دشمن بدست مجاهدین کشته میشوند. تفصیل این تلفات در اینجا ممکن نیست اما به طور مختصر به بعضی از این تلفات اشاره صورت میگیرد:

به روز چهارشنبه مورخهء اول اپریل جسد قوماندان مشهور اربکی ها در مرکز ولایت لوگر دریافت گردید. به فردای آن قوماندان امنیهء ولسوالی گرشک ولایت هلمند در اثر انفجار ماین کشته شد.

به تعقیب آن به روز دوشنبه مورخهء ۶ اپریل یک قوماندان اربکی همراه با سه تن از افرادخود در ولسوالی احمد خیل ولایت پکتیا کشته شد. در همین روز بر اثر انفجار موتر پولیس در ولسوالی قره باغ ولایت کابل ۷ عسکر جان باختند. در یک واقعه مشابه در همین روز سه قوماندان دشمن در ولایت بغلان نیز کشته شدند.

به سلسله تلفات در صف دشمن به روز شنبه ۱۱ اپریل رئیس مالی و اداری ولایت میدان وردک کشته شد. به تعقیب آن به روز پنجشنبه مورخ ۱۶ اپریل قوماندان عمومی اربکی ها در ولسوالی بتی کوت ولایت ننگرهار مورد حمله مجاهدین قرار گرفته و کشته شد. در یک حادثهء مشابه در این ولایت به روز چهارشنبه ۲۲ اپریل معاون سارنوالی نظامی نیز جان باخت.

به روز یکشنبه مورخ ۲۶ ماه اپریل قوماندان امنیهء ولایت ارزگان طی یک حملهء مسلحانه کشته شد. این روز شاهد کشته شدن معاون جنرال رازق قوماندان امنیه کندهار نیز بود. و به فردای آن چهار تن از کارمندان امنیتی ادارهء اجیر در ولایت کابل کشته شدند.

عملیات خالد بن ولید و عزم:

عملیات خالد بن ولید از یکسال به اینسو به شکل موفقانه ادامه داشت تا بالاخره امارت اسلامی به روز چهارشنبه ۲۲ اپریل خاتمه آنرا اعلان کرده و از آغاز عملیات جدیدی بنام عزم که دو روز بعد از آن آغاز شد خبر داد.

عملیات خالد بن ولید در جریان این ماه نیز دست آورد خیلی خوب داشت که به بعضی از آن مختصرا اشاره صورت می گیرد:

به سلسله این عملیات به روز پنجشنبه مورخهء ۹ اپریل سارنوالی ولایت بلخ مورد هجوم گروهی مجاهدین قرار گرفت که طی آن ۶۰ تن بشمول سارنوالان و کارمندان این اداره کشته و زخمی گردیدند. این عملیات در انتقام به رفتار نا مناسب و غیر انسانی ادارهء اجیر با زندانیان در کشور بخصوص این ولایت انجام یافت.

به فردای آن مجاهدین طی یک عملیات استشهادی در مرکز ولایت ننگرهار دو تانک اشغالگران را منهدم ساختند که در اثر آن افراد موجود در تانک ها کشته شدند.

روز جمعه ۱۰ اپریل شاهد یک حمله شدید بر کاروان اشغالگران در ولایت کابل بود که طی آن دو تانک اشغالگران منهدم و افراد آنان کشته شدند.

در جریان این ماه ولایت ولایت بدخشان نیز شاهد جنگ و حملات شدیدی بود که طی آن مجاهدین دست آوردهای قابل ملاحظه یی داشتند. در جریان این عملیات به روز جمعه ۱۰ اپریل مجاهدین توانستند ۹ پوسته دشمن را فتح کرده و ۱۴ عسکر را کشته و زخمی سازند.

به فردای آن مجاهدین بر عساکر اجیر در ولسوالی جرم این ولایت نیز حمله کردند که طی آن دهها تن از عساکر اجیر کشته و زخمی شدند.

به همین سلسله به روز دوشنبه ۱۳ اپریل مجاهدین بر ولسوالی سنگین ولایت هلمند حمله کرده و طی آن ۳۲ پوسته را فتح کرده و دهها تن از افراد دشمن را بشمول ۲۵ تن از قوماندانان آنان به قتل رسانیدند.

یکهفته بعد از این حادثه و به روز یکشنبه مورخهء ۱۹ اپریل حوزهء اول امنیتی ولایت لشکرگاه مورد حمله مجاهدین قرار گرفته و دشمن متحمل تلفات و خسارات شدیدی گردید.

دو روز بعد از اعلان آغاز عملیات بهاری عزم از جانب امارت اسلامی، این عملیات عملا به روز جمعه مورخهء ۲۴ اپریل آغاز گردید. اولین روز این عملیات خیلی موفقانه سپری گردید و طی آن دهها حملات شدید بر دشمن در مناطق مختلف کشور صورت گرفت که در نتیجه دشمن متحمل تلفات و خسارات شدیدی گردید.

به سلسله همین عملیات به روز شنبه ۲۵ اپریل مجاهدین امارت اسلامی ۲۱ پوسته را در ولایت کندز از بین بردند و طی این عملیات ۵۵ تن اربکی را به اسارت خویش در آوردند.

دو روز بعد از این عملیات خبرها حاکی از سقوط ولسوالی امام صاحب این ولایت بود. در همین روز ولسوال این ولسوالی در تماس با مطبوعات اعتراف کرد که ارتباط آنان با ۵۰۰ تن از نیروهای امنیتی قطع گردیده است.

به روز دوشنبه مورخه ۲۸ اپریل به اعتراف شاهدان عینی مجاهدین بر ۶۵ در صد مناطق ولایت کندز حاکم گردیدند.

پیروزی های مجاهدین دشمنان اشغالگر را به خشم آورده و به روز پنجشنبه ۳۰ اپریل در حمایت از اجیران خویش بر مردم بیچاره و ملکی بمباردمان کردند که در نتیجه دهها خانه را تباه کرده و عده یی را به شهادت رسانیدند.

در جریان همین نبردها، به سلسله عملیات عزم و اعتراف دشمن روز جمعه ۲۴ اپریل شاهد حملات شدیدی بر ۱۲ ولسوالی ولایت کنر نیز بود که در نتیجهء آن دشمن متحمل تلفات جانی و خسارات مالی گردید.

در آخرین حمله یی عملیات عزم در این ماه که در ولسوالی دامان ولایت کندهار بر اشغالگران خارجی به روز پنجشنبه ۳۰ اپریل صورت گرفت ۱۱ تن از اشغالگران کشته و زخمی شدند.

دشمن در جریان این عملیات متحمل خسارات مالی شدید نیز گردیده است که از آنجمله میتوان به غنیمت گیری دهها عراده وسایل نقلیه، صدها میل اسلحه و سقوط دو بال طیاره هلیکاپتر دشمن به روز یکشنبه مورخهء ۲۶ اپریل در ولسوالی جرم ولایت بدخشان اشاره کرد.

اعتراف به نیرومندی مجاهدین:

دشمنان اعم از اشغالگران و اجیران داخلی آنان از سالها به اینسو مجبور به اعتراف به نیرومندی مجاهدین شده اند و گاهگاهی بدون قصد این اعترافات افشا می گردد. به سلسله همین اعترافات به روز چهارشنبه اول اپریل اجیران داخلی در ارگ اعلان کردند که فعالیت های رسانوی مجاهدین باعث سر دردی آنان گردیده است.

به تعقیب آن والی اجیر در ولایت پروان به تاریخ ۷ اپریل اعتراف کرد که مردم حقیقت را درک کرده و به صف مجاهدین پیوسته اند. وی گفت که پسران افراد موجود در صفوف اردو و پولیس ما در صف مجاهدین قرار داشته و علیه ما می جنگند.

به روز جمعه ۱۷ اپریل قوماندانی امنیه ولایت بدخشان نیز اعتراف کرد که سبب کامیابی مجاهدین در این ولایت همکاری و حمایت بزرگان قومی و مردم محلی می باشد.

به همین سلسله روز شنبه ۱۵ اپریل رئیس ولسی جرگهء نامنهاد اداره کابل اعتراف کرد که مراکز ولایات در شمال کشور تحت محاصره مجاهدین قرار دارد. علاوه بر این به روز چهارشنبه ۲۹ اپریل یک عضو این جرگه تصریح کرد که نفوذ مجاهدین در کندز روشن تر از آفتاب بوده و از آن نمیتوان چشم پوشی کرد.

آزار و اذیت، نفرت و انزجار مردمی:

مردم مسلمان و بیگناه افغانستان بطور روز افزون متحمل آزار و اذیت های گوناگون از جانب گروههای مختلف ادارهء اجیر می باشند. این آزار و اذیت بارها باعث نفرت و اظهار انزجار مردمی می گردد.

به همین سلسله به روز شنبه ۴ اپریل مردم ولایت کاپیسا در مرکز این ولایت گردهم آمده و علیه اربکی ها دست به تظاهرات زدند. تظاهر کنندگان در حالیکه اجساد دو تن از شهدای ملکی را با خود حمل می کردند علیه ادارهء مشترک اجیر و والی این ولایت شعار می دادند.

دو روز بعد از این واقعه مردم زابل نیز از ظلم و ستم ادارهء اجیر به ستوه آمده و گفتند که نیروهای امنیتی ادارهء اجیر خانه های شان را به بهانه موجودیت مجاهدین مورد هدف قرار داده و باعث تلفات و خسارات برای آنان می گردند.

به تعقیب آن به روز دوشنبه ۱۳ اپریل اردوی اجیر بر مردم ملکی در ولسوالی احمد خان ولایت پکتیا شلیک کرده که بر اثر آن ۷ تن را بشمول یک خانم به شهادت رسانیدند.

به همین شکل مردم کابل نیز از ادارهء اجیر دست به شکوه زده و به روز دوشنبه ۶ اپریل دکان های خویش را بسته و دست به تظاهرات زدند. دکانداران این شهر از مالیات و دزدی های پولیس و ادارات امنیتی این ادارهء به ستوه آمده و دست به تظاهرات زده بودند.

به روز شنبه موافق با ۱۱ اپریل روزنامه سرنوشت چاپ کابل نوشت که اربکی های موجود در مسیر راه کابل کندهار اموال مسافرین را به بهانه تامین امنیت در ولسوالی سید آباد ولایت میدان وردک چور و چپاول می کنند و از رانندگان به نام شرینی پول اخذ می کنند.

به همین شکل به تاریخ ۱۵ اپریل مطبوعات از لت و کوب مردم توسط اربکی های سرپل خبر دادند. نماینده مردم در ولسی جرگهء قلابی گفت که اربکی ها ۱۳ تن را تا حد مرگ لت و کوب کردند و اموال آنانرا به تاراج بردند.

یک روز قبل از این مطبوعات از شهادت ۸ تن افراد ملکی در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا حکایت می کرد. این افراد که شامل اطفال و زنان می باشند بر اثر شلیک راکت اردوی اجیر به خانه های شان به شهادت رسیده اند.

به سلسله وحشت و درندگی اربکی ها، به روز پنجشنبه مورخهء ۲۳ اپریل اربکی های ولسوالی شاجوی ولایت زابل سه تن از متنفذین قومی را در این ولسوالی با ماین انفجار دادند.

به فردای آن مردم ولسوالی بگرام ولایت پروان از غصب زمین های توسط زورمندان مسلح شکایت داشتند. علاوه بر این دشمن شکست خورده طی عملیات ناکام مسمی به خنجر بعد از متحمل شدن تلفات شدید دهها خانه مردم را در ولسوالی های مقر، ناوه و گیلان ولایت غزنی ویران کردند.

مردم ستمدیده افغان علاوه بر آزار و اذیت از جانب نیروهای مزدور تا کنون از ظلم و وحشت اشغالگران نیز رنج می برند. مناطق مختلف کشور به بهانه های مختلف مورد تاخت و تاز اشغالگران قرار می گیرد که طی آن مردم ملکی اعم از اطفال و زنان کشته و زخمی می شوند. بر اساس راپور فرانس پرس که به روز جمعه مورخه ۲۴ اپریل به نشر رسید از آغاز سال ۲۰۱۵ تا این تاریخ حد اقل ۵۷ تن از افراد ملکی افغان بر اثر بمباردمان طیاره های بی پیلوت اشغالگران به شهادت رسیده اند. بر اساس این راپور دهها تن دیگر در اثر این حملات زخم نیز برداشته اند.

تفصیل تلفات ملکی را میتوان در راپور منتشره صفحه انترنتی امارت اسلامی مطالعه کرد.

حملات نفوذی:

حملات نفوذی مجاهدین بر دشمن به زخم ناسوری مبدل گردیده است که آنان از علاج آن عاجز آمده اند. در ماه اپریل نیز این واقعه یکبار دیگر رونما شد و به تاریخ ۸ این ماه یک مجاهد نفوذی در صف دشمن در قصر جلال آباد به اشغالگران خارجی حمله کرد و ۴ امریکایی را کشته و سه تن دیگر را زخمی ساخت. مجاهد مذکور نیز در جریان درگیری به شهادت رسید.

فرار از میدان و پیوستن به مجاهدین:

اجیران مرتزقه در صف ادارهء دست نشاندهء کابل خودرا در مقابل ضربات کوبنده و حملات شدید مجاهدین بی بس دیده و پا به فرار می نهند. به همین سلسله به روز سه شنبه ۷ اپریل ۱۵ تن از یکی از پوسته های ولسوالی های نادعلی و سنگین ولایت هلمند فرار کردند و پوسته ها را برای مجاهدین رها کردند.

گاهی افراد موجود در صف دشمن بعد از درک حقایق و یا ناکامی های پیهم مجبور به پیوستن به صف مجاهدین نیز می گردند که بطور نمونه میتوان به حادثه روز دوشنبه مورخهء ۱۳ اپریل که طی آن ۱۱ تن بشمول قوماندان شان در ولسوالی پشتون کوت ولایت فاریاب اسلحهء خویش را به زمین گذاشته و به صف مجاهدین پیوستند اشاره کرد.

راپور مفصل با ذکر نام و آدرس های تسلیم شدگان به مجاهدین را میتوان در راپور کمیسیون جلب و جذب امارت اسلامی مطالعه کرد.

سیاست به قیمت خون مردم:

در گذشته ها نیز اجاره اجیران داخلیدر تقلید از باداران خارجی خود بالای عزت و آبرو و خون مردم بیگناه کشور ما سیاست کرده اند و این سلسله جریان دارد. بعد از آنکه ادارهء اجیر مشترک لذت ناکامی های پی در پی را در مناطق مختلف کشور چشید دست به تبلیغات دروغین و منافقانه علیه مجاهدین زد و در این راستا از کشتن و ریختاندن خون مردم بیگناه و اتهام مجاهدین به کشتار افراد ملکی نیز دریغ نکرد.

به روز شنبه مورخهء ۱۸ اپریل ادارهء اجیر کابل دست به جنایت دیگری در جلال آباد زد و طی دو انفجار بی رحمانه جان بیشتر از ۳۳ تن از مردم عامه بشمول اطفال را گرفت و دهها تن دیگر را به خاک و خون کشانید.

در همین روز این ادارهء منفور و اجیر ۵ تن از هزاره های ولسوالی اجرستان ولایت دایکندی را اختطاف سپس به قتل رسانیدند تا به این وسیله مجاهدین را متهم به کشتار افراد ملکی و انفجارات در اماکن عامه سازند مگر لله الحمد خداوند متعال این دسایس دشمن را خنثی ساخت و مردم مسلمان ما این بازی شیطانی ادارهء اجیر را درک کردند.

نقض معاهده:

بر اساس تعهدی که میان امریکا و سران ادارهء مشترک اجیر صورت گرفته بود باید اجیران در مقابل خدماتی که جان کیری برایشان ادا کرد سند فروش وطن را به امضا رسانیده و تسلیم امریکا می کردند که آنان نیز به نوبه خویش در اولین روز حکومت خود حق باداران خویش را ادا کرده و این سند را امضا کردند. بر اساس این سند عساکر اشغالگر تنها باید در مناطق و پایگاههای مخصوص قرار داشته باشند و اجازده خروج و فعالیت های دیگر را ندارند مگر به تاریخ ۱۵ اپریل مطبوعات از زبان مشاور حقوقی وزارت دفاع امریکا خبر داد که عساکر امریکایی هنوز هم در جنگ افغانستان دخیل اند. دخالت و اشتراک امریکائی ها در جنگ نقض آشکار سندی است که میان باداران و اجیران به امضا رسیده است. اشتراک اشغالگران در عملیات اخیر علیه مجاهدین در شمال کشور نیز نمایانگر این نقض می باشد.

به همین سبب و بعد از کامیابی های پیهم مجاهدین نمایندگان ولسی جرگه قلابی از نشه دالر به هوش آمده و از ادارهء اجیر خواستند تا در سند فروش کشور دوباره غور صورت گیرد و به باداران امریکایی شان اجازه داده نشود تا پا فراتر از مناطقی گذارند که صراحتا برای شان توسط اجیران به فروش رسیده است.

یوناما و تکرار نفاق:

یوناما اگرچه خودرا جهت مستقل و آزاد گمان می کنند اما در جریان سیزده سال جنگ به شکل منافقانه از جانب اشغالگران و اجیران داخلی آنان نمایندگی کرده است. به همین سلسله به تاریخ ۱۳ اپریل این اداره یکبار دیگر با نشر راپور تلفات ملکی در افغانستان مجاهدین را متهم به کشتن ۷۳ در صد این افراد کرد. این ادعا بارها توسط امارت اسلامی رد شده است اما با وجود ارائه اسناد و خواست امارت اسلامی مبنی بر تشکیل جهت مستقل و آزاد برای تحقیق این امور دشمنان و نمایندگان بین المللی شان در چوکات ملل متحد از پذیرفتن این پیشنهادات ابا ورزیدند.

هشدار به رسانه های خبر روش:

از آغاز جنگ تا کنون دشمن یکعده از قلم بدستانی را که افکار و قلم های خودرا در معرض فروش قرار داده بودند خریداری کرده و مسئولیت تبلیغات بی شرمانه و دروغین را به آنان سپرد. در گذشته ها نیز بارها مجاهدین از این چنین ضمیر فروشان تقاضا کرده بود تا از فعالیت های ضد اسلامی خود دست بکشند اما اکنون برای اولین بار به روز دوشنبه ۲۷ اپریل آنعده رسانه های خود فروخته را که فکر و قلم خودرا در خدمت اشغالگران و اجیران آنان در بدل مبالغ ناچیز قرار داده اند هشدار دادند که از تبلیغات دروغین علیه مجاهدین دست بردارند و تنها حقایق زمینی را انعکاس دهند در غیر آن با محاسبهء ملت مواجه خواهند شد.

ارمغان دموکراسی:

اشغال و دموکراسی هر دو یکجا در کشور داخل شدند. اهدافی را که اشغالگران نتوانستند از راه زور و سلاح بدست بیاورند خواستند از طریق دموکراسی که شامل بی حیایی، بی عفتی و ترویج فحشاء در مجتمع می باشد متحقق سازند. سلسله ارمغان های دموکراسی همچو زنا با محارم، توهین به شعایر اسلامی، آتش زدن به قرآن، ارتداد از دین اسلام وغیره همچنان ادامه داشت که به روز سه شنبه مورخهء ۲۸ اپریل مطبوعات از وجود ۹۱% آزار و اذیت جنسی در ادارات تعلیمی تحت ادارهء اجیر کابل خبر دادند.

ادارهء «WCLRF» گفته است که این راپور را بعد از مصاحبه با ۳۶۵ تن زنی که شکار تجاوز جنسی بوده اند آماده کرده است. قابل گفتنی است که در این اواخر گزارش ها حاکی از اجبار بی عفتی دختران محصل در پوهنتون ها از جانب استادان شان نیز بوده اند. در گزارش ها آمده است که دخترانی که تمایل به رغبات حیوانی استادان خویش نشان نمیدهند توسط این عده از استادان ناکام میشوند.

معرفی و تایید وزراء:

بیش از ششماه از تشکیل حکومت مشترک بدست جان کیری گذشت اما اثری از این حکومت معلوم نمیشد تا بالاخره کشورها و جهت های مختلف بر چند تن از گماشتگان خویش اتفاق کرده و آنان را به روز چهارشنبه اول اپریل به صفت وزرا پیشنهاد نمودند که متعاقبا بعد از ۱۸ روز از سوی نمایندگان مجلس قلابی ادارهء اجیر مورد تایید قرار گرفتند. گفته میشود که نمایندگان خود فروخته برای تایید این وزرا مبالغ هگفتی بدست آوردند و به شکل بی سابقه ۱۶ وزیر را بدون درنظرداشت شروط وضع شده برای نامزدی وزارت به شکل یکجایی تایید کردند.

رسوایی بین المللی:

سران ادارهء اجیر کابل، بدون هیچ نوع شرم و حیا سفرهای مشترک به کشورهای خارجی داشته و دهها تن از دوستان خودرا نیز همراه با خود از لذت و عیش این سفر ها بهره مند می سازند. این سلسله در سفرهای اخیر آنان جریان داشت تا اینکه حکومت کانادا سفر آنان را به این اساس لغو اعلان کرد که تعداد همراهان آنان از نورم های دپلوماتیک بالا رفته بود. شاید تاریخ سیاسی برای اولین بار شاهد باشد که سفر رسمی رئیس جمهور یک کشور بخاطری لغو می گردد که کشور میزبان از پذیرفتن هیآت معیتی اش معذرت میخواهد. ادارهء اجیر کابل با این عمل خود ریکارد دیگر جهانی را نیز از آن خود ساخت.

دزدی بین المللی:

اداره اجیر کابل از یک دهه و بیش در اختلاس، رشوت، فساد اداری، تولید مواد مخدر وغیر امور مقام اول را کسب کرده است و به ادامه کسب این القاب به روز چهارشنبه اول اپریل ادارهء مراقبت مصارف امریکایی در افغانستان اعلان کرد که بیشتر از ۵۰% از پروژه های مصرف شده از جانب امریکا اسناد ندارند. در راپور آمده است که در این دزدی بین المللی باداران امریکایی بردگان داخلی خودرا نیز سهم داده اند.

·منابع: سایت های خبری داخلی و خارجی، راپور ماهانهء کمیسیون جلب و جذب امارت اسلامی و راپور ماهانه کشتار افراد ملکی منشورهء سایت امارت اسلامی.