آیا مخالفان واقعا به فکر ملت هستند؟

سؤال این‌جاست که آیا این افراد سودجو به‌ فکر خودشان هستند و یا این‌که می‌خواهند ملت‌ را باری دیگر درگیر جنگ، اختلاف و دوگانگی نمایند؟ باید از آن‌ها پرسید: با تحریم‌هایی که آن‌ها خواهان آن هستند، چه کسانی متضرر می‌شوند؟

این روزها که اخبار نشست دوحه، به میزبانی سازمان ملل، سر زبان‌ها می‌چرخد و رسانه‌ها آن را با آب‌وتاب بازتاب می‌دهند، در این میان عده‌ای فرصت‌طلب و سودجو نیز جلسه برگذار می‌کنند و به رأی‌زنی و تبادل افکار می‌پردازند و بیانیه نشر می‌کنند و از سازمان‌ملل می‌خواهند تا حکومت امارت اسلامی را به رسمیت نشناسد و با آن تعامل و روابط مثبت نداشته باشد.

 

حالا سؤال این‌جاست که آیا این افراد سودجو به‌ فکر خودشان هستند و یا این‌که می‌خواهند ملت‌ را باری دیگر درگیر جنگ، اختلاف و دوگانگی نمایند؟ باید از آن‌ها پرسید: با تحریم‌هایی که آن‌ها خواهان آن هستند، چه کسانی متضرر می‌شوند؟

 

ملت شریف و بیدار افغان می‌داند که چه کسانی برای آن فکرمند هستند و می‌توانند بهترین خدمات را ارائه دهند. این فرصت‌طلبان که بیست‌سال فرصت داشتند، چه خدمتی برای ملت انجام دادند؟ حتما می‌گویند: بله، در بخش «ستارهٔ افغان» و یا ایجاد «اختلافات و درگیری‌های قومی» و «درست‌کردن باندها، مافیا و غصب اراضی» خیلی فعال بودیم. دختر مسلمان افغان را به میدان آوردیم تا مثل غربی‌ها با مردان اختلاط داشته و خانواده‌، پدر، مادر، دین، مذهب و اعتقاد خود را فراموش کند.

 

برای این‌که یک میلیون رأی و یا کم‌تر از آن را حساب کنیم، شش‌ماه و بیشتر از آن درگیر بودیم. بقا و وجود خود را به اشغال‌گران گره زده بودیم. این بود شاهکار ما! ما می‌خواهیم دوباره همان صحنه‌ها برای ملت افغان تکرار شود.

 

باید به چنین افرادی گفت که آن زمان به سر آمده است. درست است که چندتا کشور غربی‌ از شما حمایت و پشتیبانی می‌کنند، اما ملت همیشه بیدار ما، دوباره فریب شما را نخواهد خورد. این ملت شریف چه رنج‌هایی که به‌خاطر شما متحمل نشد! حالا هم دارد به خاطر کارکردهای شما حساب پس می‌دهد، و با چوب شما می‌سوزد و جورِ کرده‌های شما را می‌کشند. بهتر است سخنان خود را با یک دلیل، بیشتر توضیح بدهم: شرکت برشنا می‌گوید: «کشورها و سرمایه‌گذاران در بخش برق، علاقه‌مند سرمایه‌گذاری و تولید برق هستند؛ اما به‌خاطر تحریم‌ها می‌خواهند تضمینات مالی وجود داشته باشد». این‌که ملت ما از نعمت برق و… محروم است، یکی از آثار عمل‌کردهای شما است!

 

حالا جالب این‌جاست که خود این افراد در فرانسه، ترکیه و سایر کشورها، مشغول تفریح و خوش‌گذرانی هستند، و برای مردم بی‌چاره و فقیر افغانستان که خودشان مسبب اصلی فقر و بی‌چارگی آن هستند، خط‌ونشان می‌کشند و از سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهند خدمت‌گذاران واقعی و حقیقی این ملت را تحریم نموده و مجازات کنند و بیانیه می‌دهند که کشورها با امارت اسلامی قراردادهای استخراج معادن نبندند. حالا با این کارشان بازهم به فکر ملت هستند و یا هم پرکردن جیب‌های خالی‌شدهٔ خود؟!