آن ها واقعا بی‌شعور اند!

منیر احمد منیر توهین کردن یک چیزی ناپسند و مذموم است. در هیچ عقیده و دینی دشنام‌دادن و بدگفتنِ مخالفان کار خوبی نیست. هیچ عقل، منطق و دانشی نیز توهین به دیگران را هنر نمی‌نامد؛ مگر اینکه آن فرد هتاک و یا دستهٔ توهین کننده واقعا بی‌شعور باشند و امری به این وضاحت را نفهمند! […]

منیر احمد منیر

توهین کردن یک چیزی ناپسند و مذموم است. در هیچ عقیده و دینی دشنام‌دادن و بدگفتنِ مخالفان کار خوبی نیست. هیچ عقل، منطق و دانشی نیز توهین به دیگران را هنر نمی‌نامد؛ مگر اینکه آن فرد هتاک و یا دستهٔ توهین کننده واقعا بی‌شعور باشند و امری به این وضاحت را نفهمند! اما زمانیکه این بی‌شعوری به فردی برگردد که سردمدار یک ملت و مترجمِ یک کشور است؛ پس نتیجه‌اش خودبخود معلوم است.

زمانیکه اهانت‌ها از افرادی کوچک صورت بگیرد، طبعا تبعات آن نیز کوچک است؛ اما زمانیکه از زبان فرد شمارهٔ اول و رهبر یک حکومت چنین گفتار زشتی بیرون آید؛ پس حتما پیامدها و عواقب خطرناک‌تری برای آن کشور به‌دنبال خواهد داشت.

مسلمانان بر عقیده‌ای بسیار محکم استوار اند و عموما حاضر اند تا به‌خاطر آن، از همه چیز خود بگذرند؛ بخصوص قرآن و نبی بزرگوار اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله‌سلم. دراین زمینه میان نمازخوان و غیرنمازخوان، پایبند به اعمال و غیر پایبند، فرقی نیست؛ همگی خود را در دفاع از آن برابر می‌دانند و تجربه این‌چیز را ثابت کرده است.

دراین روزها، اگر به‌فضای مساجد، منابر سخنوران، میدان‌های فوتبال، فضای مجازی با گستردگی آن در تمامی شبکه‌ها، نظری کوتاه بیندازید، خواهید دید که تا چه اندازه واکنش مسلمانان از رئیسان جمهور و وزیران گرفته تا شاعران، فوتبالیستان، جوانان و عموم مسلمانان، بسیار تند، جدی و پررنگ بوده است.

این عمل زشت و بی‌ادبانهٔ ماکرون گرچه عملی در نهایتِ گستاخی‌ و مبارزه با ارزش‌های آسمانی‌ست؛ اما بازتاب منفی آن به خودش و مردمانش برگشته و برخلاف خواسته‌اش، انعکاس مثبت آن در جامعهٔ اسلامی درحال اجرا شدن است.

آری، عواقب وخیمی که خود به‌دنبالش رفتند، برای آنان در انتظار است. آنان مسلمانان را نسبت به مقدسات خود حساس‌تر نمودند که جزئیات آن را شما در مدت دوسه‌روز در فرانسه دیدید و شنیدید و در دراز مدت خواهید دید.

پیامدهای مهم و برجستهٔ این عمل ماکرون را اگر مختصراً متذکر شویم در چند چیز خلاصه می‌گردد:

  • مسلمانان از خوابی عمیق بیدار شدند. گویا در وادی فراموشی قرار گرفته بودند و این عمل، تلنگری برای بیدار شدن آنان گشت.
  • مسلمانان ناآگاه، به ارزش واقعی سردار دوجهان صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، بیشتر متوجه شدند؛ تا جاییکه هر یکی به اندازهٔ توان خود واکنشی سطحی و بعضا عمیق نشان دادند.
  • محبت سردار دوجهان صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، در دل‌ها حاضر شد و یا بیشتر گشت.
  • میلیون‌ها درود و سلام بر زبان‌ها و در قالب اشعار بر سرور کائنات -أرواحناله‌الفداء- عرضه شد.
  • نوعی اتحاد و هم‌بستگی در میان مسلمانان دیده شد و اثرات مثبتش باقی خواهد ماند.
  • امکان دارد تا درآینده تشکل‌های مهمتری در سطح بالا در جهان ایجاد گردد و جهت محفوظ نگهداشتن مقدسات، فکری اساسی صورت گیرد.

حقیقت آنست که ایشان، شعور، درک، احساس و فهمِ درست ندارند تا خوب را از بد تشخیص بدهند، قلب‌شان فاسد است و بد را خوب می‌بینند {أَفَمَنْ زُیِّنَ لَهُ سُوءُ عَمَلِهِ فَرَآهُ حَسَنًا} و خداوند متعال همیشه از آنان با عناوین: لایشعرون (شعور ندارند)، لایعقلون (درک ندارند)، لایعلمون (نمی‌دانند و جاهل اند) یاد کرده است و به جایی رسیده‌اند که خداوند متعال آن‌ها را با انعام و حیوانات مساوی دانسته است؛ بلکه بدتر از آنها می‌داند، {أُولَٰئِکَ کَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ ۚ أُولَٰئِکَ هُمُ الْغَافِلُونَ}.

این بی‌دانِشان نمی‌دانند که خداوند متعال برای آنانی که پیامبرش را آزار دهند، عذاب و وعید بیان کرده است. پس ماکرون‌ها منتظر بلاها و آفات بیشتری باشند.

صلی‌ الله‌ علی نبینا محمد وآله وأصحابه وبارک وسلم دائما أبدا.