آن روی سکه‌ی آمریکا؛ بزرگ‌ترین مدعی حقوق بشر

اشغال چند دههٔ کشورمان توسط آمریکا و چور و چپاول دارای‌های ملی و عمومی آن، نیز چنین داستانی داشت؛ زیرا دولت آمریکا قبل از یورش به این کشور ستم‌دیده، جهت رسمیت‌بخشیدن به جنایات خویش، بهانه‌تراشی‌های زیادی انجام داد که یکی از آن‌ها مبارزه با تروریست بود.

دولت‌های غربی به سرکردگی آمریکا، همواره منادیان دروغین ظلم‌ستیزی و برقراری عدالت و… بوده‌اند و همیشه سعی بر این داشته‌اند تا از این طریق، به جنایات، نسل‌کشی و غارت‌گری‌های خود جامهٔ رسمیت پوشانده و خود را تبرئه بکنند، و در این کنار، مردم ساده‌لوح و غافل از بازی‌های این جنایت‌کاران نامی، ادعاهای دروغین‌شان را باور کرده و آن‌ها را بر حق دانسته‌اند، و این موردی‌ست که چند دهه در کشور خود شاهد آن بوده‌ایم.

اشغال چند دههٔ کشورمان توسط آمریکا و چور و چپاول دارای‌های ملی و عمومی آن، نیز چنین داستانی داشت؛ زیرا دولت آمریکا قبل از یورش به این کشور ستم‌دیده، جهت رسمیت‌بخشیدن به جنایات خویش، بهانه‌تراشی‌های زیادی انجام داد که یکی از آن‌ها مبارزه با تروریست بود. این نظام حیله‌گر، با ادعای این‌که برای ریشه‌کن‌کردن تروریسم در این سرزمین قدم می‌گذارد، خانواده‌های بی‌شماری را داغ‌دارد کرد؛ اما از آن‌جایی که هیچ‌یکی از جنایاتش را نمی‌پذیرفت و برای برون‌رفت خویش، بهانه‌تراشی می‌کرد، بخش بزرگی از مردم، همواره آمریکا و نظام جانی‌اش را بر حق می‌دانستند و در مقابل، این مبارزان جان‌بر‌کف کشورمان بودند که به انواع سنگ‌دلی و بی‌رحمی، متهم می‌شدند.

اما اعترافات اخیر جان‌کربی، همهٔ حقایق را آشکار کرد و مهری بر دهان یاوه‌گویان‌، دروغ‌پردازان و غافلان قرار گرفت؛ آن‌هایی که آمریکا و دولتش را ناجی، و مبارزان جان‌بر‌کف وطن را جانی می‌دانستند و برای اثبات این، از هیچ تلاشی دریغ نکردند. مسلما اعترافات خود دشمن، به مراتب از نشر اخبار صحیح توسط موافقین، مؤثرتر بوده و بیشتر مورد قبول واقع می‌شوند.

بالآخره سران آمریکا، به جنایاتی که در کشورمان انجام دادند اعتراف کرده، و چهرهٔ اصلی خویش را برای همه ظاهر نمودند. برای شما از سخنان یک شهروند معمولی آمریکایی صحبت نمی‌کنیم، بلکه این سخن‌گوی کاخ سفید است که در کنار حمایت تمام‌قد از حملات رژیم صهیونسیتی علیه مردم غزه، اعلام داشته و گفته است: «ما نیز در افغانستان همین کار را کردیم» و با این سخنان، چهرهٔ اصلی این دولت برای برخی واضح، و برای بعضی دیگر واضح‌تر گشت.

با این گفتار و مشابه آن، همه باید بدانند که در موضوعات متعلق به آمریکا، نباید یک طرف سکه را دید، بلکه برای دیدن چهره و اهداف اصلی آن، باید به «آن روی سکه» نیز نگریست، تا مبادا کارها و حرف‌های ریاکارانهٔ این نظام، ما را فریب دهد و به سوی آن تمایل پیدا کرده و مصداق آیهٔ «وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ» قرار گیریم.

به امید آگاهی عمومی