واکنش

گزارش ملل متحد در پیوند به رویدادهای امنیتی در افغانستان دجل و مغرضانه است

در گزارش اخیر ملل متحد آمده است که در افغانستان در مقایسه به سال گذشته، امسال ۳۷ فی صد در رویدادهای امنیتی افزایش آمده است. در تفصیل این رویدادها نگاشته شده است که در میان این حوادث اکثر آن رویدادها می باشد که در برخورد نیروهای امنیتی با قاچاقچیان مواد مخدر وقتآ فوقتا به میان […]

در گزارش اخیر ملل متحد آمده است که در افغانستان در مقایسه به سال گذشته، امسال ۳۷ فی صد در رویدادهای امنیتی افزایش آمده است.

در تفصیل این رویدادها نگاشته شده است که در میان این حوادث اکثر آن رویدادها می باشد که در برخورد نیروهای امنیتی با قاچاقچیان مواد مخدر وقتآ فوقتا به میان آمده است.

عوض اینکه رویدادهای که در عملیات با قاچاقچیان مواد مخدر به وقوع پیوسته، تقدیر شود و بیداری نیروهای امنیتی تعبیر گردد، از این موضوع برای نشان دادن نا امنی افغانستان به سطح عمومی استفاده شده است.

این در حالیست که نیروهای امنیتی بیدار و شجاع امارت اسلامی در نقاط مختلف کشور همه روزه در اجراات و مبارزه با مفسدین، دزدان، اختطافچیان، قاچاقبران و جنایتکاران مصروف اند و در موارد متذکره در مقایسه به سال گذشته تغییرات فوق‌العاده مثبت به میان آمده و حوادث مذکور کاهش یافته است.

در اثر مبارزۀ سریع علیه مواد مخدر، از سال گذشته به اینسو بیشتر از چهارده هزار تن قاچاقچی دستگیر و به محاکم سپرده شده اند، همچنان بیش از ۵۵۰۰ تُن مواد مخدر نابود شده است. در حدود ۱۲۰۰ فابریکۀ تولید مواد مخدر از بین برده شده و ۱۵ هزار و ۳۰۰ هکتار زمین از مواد مخدر پاکسازی گردیده است.

پس معلوم می شود که سازمانی به نام ملل متحد چگونه در مخدوش ساختن ذهنیت مردم ما مصروف است و امنیت را ناامنی تعبیر می کند؟

این اقدامات به خواست بعضی از حلقات مشخص استخباراتی و جوانب شریر که بخاطر وارد ساختن فشارها بر امارت اسلامی تلاش ناکام می نمایند، انجام می شود.

امارت اسلامی افغانستان به این گزارش به دیده شک می نگرد و آن را سوء استفاده از نام و عنوان سازمان ملل متحد میداند.

دفتر سخنگوی امارت اسلامی افغانستان

۲۵/۸/۱۴۴۵هـ ق

۱۷/۱۲/۱۴۰۲هـ ش ــ ۲۰۲۴/۳/۷ م