پیام رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی جمعیت هلال احمر

پیام رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی جمعیت هلال احمر بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله و کفی والصلوه و السلام علی عباده الذین اصطفی. اما بعد: قال الله تبارک و تعالی: وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَى وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ (۲) المائده. صدق الله العظیم. […]

پیام رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی جمعیت هلال احمر

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله و کفی والصلوه و السلام علی عباده الذین اصطفی. اما بعد:

قال الله تبارک و تعالی: وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَى وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ (۲) المائده. صدق الله العظیم.

خیرخواهی، همدردی و کمک و مساعدت خیر در امور با همدیگر بهترین عملی است که از لحاظ دینی اجر عظیم دارد و از نگاه اخلاقی از جمله فضایل و صفات بزرگ انسانی محسوب می گردد.

ما مکلف هستیم که از حال و احوال همدیگر باخبر باشیم، با همدیگر همدردی و صله رحم داشته باشیم، به مردم بی بضاعت و فقیر کمک نماییم، نیازمندی های افراد محتاج را مرفوع سازیم و تا اندازه توان با آنان کمک کنیم.

چنانچه کشور ما از چهار و نیم دهه بدینسو شاهد جنگ و ناامنی است و مردم ما رنج ها و زحمات زیادی را متقبل شده اند، بناً جامعه ما نسبت به دیگر جوامع به معاونت، همدردی و کمک و مساعدت با همدیگر نیاز دارد.

به مناسبت روز جهانی جمعیت هلال احمر باید گفت که مسئولیت این چنین سازمان های کمک رسان در افغانستان بسیار مهم و سنگین است. مردم ما گرچه از جنگ بیرون شده و از امنیت سرتاسری مستفید شده اند، اما نابسامانی ها و زخم های جنگ هنوز بجا مانده است. میلیون ها هموطن ما در داخل و یا خارج کشور در غربت زندگی می کنند. تعداد زیادی از معیوبین، یتیمان، بیوه زنان و هموطنان بی بضاعت داریم که به کمک و مساعدت نیازمند می باشند.

بنابرین ادارات کمک کننده مسئولیت دارند که در بخش های صحی، اقتصادی، بازسازی و سایر عرصه ها، کمک های شان را نسبت به گذشته افزایش و تسریع دهند.

امارت اسلامی افغانستان کار و خدمات تمام سازمان های کمک رسان را قابل قدر می داند و برای آنان زمینه مناسب فعالیت را فراهم و به امنیت و مصئونیت آنها توجه جدی نموده و به مشکلات شان رسیدگی به موقع می نماید.

به مناسبت روز جهانی هلال احمر بالای تمام هموطنانی که توانایی مالی دارند و نهادها و سازمان های کمک کننده صدا می کنم که از هلال احمر افغانی حمایت قاطع نمایند. هلال احمر افغانی که ادارۀ پیشتاز نسبت به همه نهادهای کمک کننده در کشور است، برای رسانیدن کمک ها به هموطنان بی بضاعت، خدمات قابل توجهی را انجام داده و هنوز هم به فعالیت های خویش در تمام مناطق کشور ادامه میدهد. حمایت از جمعیت هلال احمر افغانی در اصل حمایت از باشندگان فقیر، بی خانمان و نیازمند کشور بوده که مسئولیت مشترک همه ما می باشد.

در اخیر از تمام ادارات کمک رسان و فعالیت های آنان به شمول هلال احمر افغانی قدردانی می کنم و برای آنان در انجام کارهای خیریه شان، توفیق مزید تمنا دارم.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

الحاج ملا محمد حسن آخند

رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان

۲۹/ شوال المکرم/۱۴۴۵ هـ ق