اعلامیه

هیأتی به منظور بررسی روند از بین بردن کوکنار و مشکلات به وجود آمده ناشی از آن در بدخشان، توظیف گردید

بر اساس فرمان عالیقدر امیرالمؤمنین حفظه الله تعالی که بخاطر از بین بردن کشت و قاچاق کوکنار صادر شده است، جلوگیری از کشت کوکنار در تمام کشور جریان دارد. در شماری از ولسوالی های ولایت بدخشان کوکنار کشت شده و پروسه از بین بردن آن آغاز گردیده است تا این پدیده ضد بشر و قاچاق […]

بر اساس فرمان عالیقدر امیرالمؤمنین حفظه الله تعالی که بخاطر از بین بردن کشت و قاچاق کوکنار صادر شده است، جلوگیری از کشت کوکنار در تمام کشور جریان دارد.

در شماری از ولسوالی های ولایت بدخشان کوکنار کشت شده و پروسه از بین بردن آن آغاز گردیده است تا این پدیده ضد بشر و قاچاق آن از بین برده شود و هیچ منطقه از این حکم مستثنی نیست.

متاسفانه شماری از متخلفین بالای نیروهای امنیتی که مصروف مبارزه با کوکنار هستند، هجوم برده و باعث ایجاد رویداد های ناگوار شده است.

به منظور بررسی دقیق رویداد های متذکره هیأتی تحت ریاست قاری صاحب فصیح الدین لوی درستیز کشور، از سوی مقام عالی ریاست الوزراء که در ترکیب آن مولوی صاحب شمس الدین شریعتی رئیس عمومی اداره تعقیب و نظارت فرامین و احکام، ملا عبدالحق معین مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله، ملا رحمت الله نجیب معاون ریاست عمومی استخبارات و مولوی عبدالمومن رئیس شورای علمای بدخشان شامل می باشند، گماشته شده اند.

برای هیأت متذکره وظیفه سپرده شده است که رویداد را بررسی همه جانبه نموده و گزارش کامل آنرا به مقام محترم ریاست الوزراء ارائه نماید

ذبیح الله مجاهد سخنگوی اسلامی امارت

۲۵/۱۰/۱۴۴۵هـ ق

۱۵/۲/۱۴۰۳ ــ ۲۰۲۴/۵/۴ م