ارگ

اعلامیه امارت اسلامی افغانستان در پیوند به روزهای هفتم و هشتم ثور

۴۶ سال قبل به تاریخ هفت ثور سال ۱۳۵۷ هجری شمسی چند تن از کمونستان بیګانه پرور در افغانستان دست به کودتا زدند و کشور ما را به گودال جنگ و بدبختی بزرگ سقوط دادند. در اثر جنایات ناشی از هفتم ثور، مردم ما زیان های جانی و مالی شدید را متقبل شدند و این […]

۴۶ سال قبل به تاریخ هفت ثور سال ۱۳۵۷ هجری شمسی چند تن از کمونستان بیګانه پرور در افغانستان دست به کودتا زدند و کشور ما را به گودال جنگ و بدبختی بزرگ سقوط دادند.
در اثر جنایات ناشی از هفتم ثور، مردم ما زیان های جانی و مالی شدید را متقبل شدند و این روز بدبختی های زیادی را به بار آورد.
الحمدالله ملت مسلمان و مجاهد ما در برابر اندیشه کمونستی و اعمال آن قیام کردند و این مبارزه جهادی که قربانی های زیاد جانی و مالی برای آن داده شد، چهارده سال ادامه یافت.
در جریان این مبارزه دشوار و طاقت فرسا، ملت مسلمان و مجاهد ما نیز تلفات سنگین را متقبل شدند، در حدود یک و نیم میلیون افغان شهید و میلیون ها تن دیگر با مشکلات مختلف مواجه گردیدند که بالاخره پدیدۀ شوم کمونیزم و در کنار آن شوروی وقت در کشور ما شکست خورد و ملت مجاهد افغان توانست آخرین ادارۀ کمونستی را سرنگون و کشور را به گونه کامل آزاد سازد.
هشتم ثور ۱۳۷۱ هـ ش روز کامیابی و آزادی ملت افغان است که قربانی های ملت مجاهد افغان نتیجه داد و مردم و کشور ما از شر هیولای کمونیزم نجات یافتند.
امارت اسلامی افغانستان کودتای کمونستی ۷ ثور و این روز سیاه را محکوم می کند و ۸ ثور را ارج می گذارد و آنرا روز آزادی کشور می داند.
از اینکه کشور ما پس از بیست سال جهاد از یک اشغال دیگر نیز آزاد شد و نظام اسلامی برقرار گردید، بنابرین امارت اسلامی با تمام توان تلاش می کند تا ثمرۀ قربانی ها و مبارزات چندین ساله ملت ما یکبار دیگر ضایع نگردد و نظام اسلامی را که آرمان شهدا است، به گونۀ کامل نافذ می کند. همچنان تلاش خواهد کرد تا آرمان های مردم افغانستان در تمام دوره های جهاد همانگونه که لازم است، تحقق یابد و شرایط بهتر را در زیر سایه نظام اسلامی بخاطر آبادی و رفاه افغانستان فراهم نماید. ان شاءالله
امارت اسلامی افغانستان
۱۸/۱۰/۱۴۴۵هـ ق
۸/۲/۱۴۰۳هـ ش ــ ۲۰۲۴/۴/۲۷م