‏اعلامیهٔ وزارت امور خارجهٔ ا.ا.ا. در مورد وحشت بی‌پیشینهٔ اشغال‌گران صهیونیستی در غزه

بیشتر از چهل روز است که وحشت نیروهای صهیونیستی برخلاف تمامی نورم‌های انسانی در نوار غزه ادامه دارد. متجاوزین اسرائیلی با گذشت هر روز تمامی حدود قوانین جنگ را نقض می کنند و درین اواخر، حملات بالای شفاخانه‌ها را نیز آغاز کرده‌اند که آخرین مورد آن حملهٔ نیروهای صهیونیستی بالای کمپلکس طبی الشفا می‌باشد.   […]

بیشتر از چهل روز است که وحشت نیروهای صهیونیستی برخلاف تمامی نورم‌های انسانی در نوار غزه ادامه دارد. متجاوزین اسرائیلی با گذشت هر روز تمامی حدود قوانین جنگ را نقض می

کنند و درین اواخر، حملات بالای شفاخانه‌ها را نیز آغاز کرده‌اند که آخرین مورد آن حملهٔ نیروهای صهیونیستی بالای کمپلکس طبی الشفا می‌باشد.

 

ا.ا.ا. یک بار دیگر وحشت اسرائیل علیه مردم بی‌دفاع غزه را با شدیدترین الفاظ محکوم می‌کند، مسوولین رژیم صهیونیستی را مجرمین جنگی و عملکرد آنان در غزه را نقض آشکار قوانین جنگ و جرایم جنگی می‌داند.

 

ا.ا. از سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های مدعی حقوق بشر می‌خواهد در صورتی که اگر واقعاً به ارزش‌های اعلامی خویش متعهد اند، باید با اتخاذ موضع واقعی، واضح و منصفانه علیه جرایم ضد بشری اسرائیل در غزه، جلو وحشت جاری را بگیرند.

برخورد دوگانهٔ کشورهای غربی درین زمینه این امر را بیشتر به یقین مبدل خواهد کرد که حقوق بشر برای آنها تنها ارزش ابزاری دارد که از آن برای‌ اهداف سیاسی خود استفاده می‌کنند.

‏ا.ا.ا. همچنان یک بار دیگر از کشورهای اسلامی اکیداً می‌خواهد که به صدای مسلمانان مظلوم غزه گوش دهند و مسوولیت دینی و انسانی خویش را با اقدامات مؤثر و معنادار بجا کنند.