سرانجام اشغالگران

نویسنده: ابوصهیب در عصر حاضر، ابرقدرت‌های جهان با بهانه‌های گوناگونی توانسته‌اند کشورهای اسلامی بی‌شماری را تحت اشغال خود قرار داده و نهایت سوء استفاده را از آن‌ها بکنند، و اندک دولت‌هایی توانسته‌اند که از زیر سلطهٔ استعمارگران رهایی یابند، آن‌هم با مقاومت و ایستادگی طاقت‌فرسا و قربان‌نمودن هزاران دوست و عزیز.   این دولت‌های استعمارگر […]

نویسنده: ابوصهیب

در عصر حاضر، ابرقدرت‌های جهان با بهانه‌های گوناگونی توانسته‌اند کشورهای اسلامی بی‌شماری را تحت اشغال خود قرار داده و نهایت سوء استفاده را از آن‌ها بکنند، و اندک دولت‌هایی توانسته‌اند که از زیر سلطهٔ استعمارگران رهایی یابند، آن‌هم با مقاومت و ایستادگی طاقت‌فرسا و قربان‌نمودن هزاران دوست و عزیز.

 

این دولت‌های استعمارگر به‌خاطر منافع مادی خودشان از هیچ‌گونه جنایتی دست نکشیدند، چنانکه ظلم و قتل‌عام مردم مظلوم «الجزایر» توسط نیروهای استعمارگر فرانسه برای همه هویداست، و همه می‌دانند که دولت فرانسه چه جنایت‌هایی‌را بر مردم بی‌دفاع آن دیار روا داشت؛ اما با وجود تمام تلخی‌ها مردم الجزایر با جان‌فشانی‌های خودشان توانستند از زیر سلطهٔ دولت فرانسه رهایی یابند.

 

 

ماجرای اشغال «الجزایر» که به خیلی وقت پیش برمی‌گردد، و شاید کسانی باشند که از آن اطلاعی نداشته باشند، اما در مورد همین دو دههٔ اخیر با شما صحبت کنم؛ یعنی اشغال افغانستان توسط آمریکا و سرانجام خروج ذلیلانهٔ‌شان از این دیاری که به قبرستان امپراتوری‌ها مشهور است.

 

سال‌ها پیش اشغال‌گر عصر حاضر؛ یعنی آمریکا با بهانه‌های مختلفی توانست افغانستان را اشغال کند، آن‌هم با چه قاطعیتی! و شروع کرد به کشتار دست‌جمعی مردم مظلوم و بی‌دفاع، و به تاراج‌بردن اموال ملی‌شان.

 

اینجا بود که غیورمردان افغان‌زمین وارد مرحلهٔ کارزار شده و شروع‌ کردند به جهاد مقدس در این سرزمین پاک و مقدس؛ سرزمینی که قبلا مردم جهاد‌پرورِ آن پوزهٔ دو امپراتوری بزرگ یعنی انگلیس و روسیه را به خاک مالیده و درس عبرتی برای جهانیان قرار دادند.

 

مردم جهاد‌پرورِ افغانستان سال‌های زیادی را در دفاع از وطن خود فدا کرده وتلخی‌های زیادی را چشیدند؛ از شهادت عزیزان گرفته تا اسارت و آوارگی؛ ولی سرانجام بعد از ۲۰ سال درد و رنج توانستند کشور خود را از دولت استعمارگر آمریکا پس گرفته، و سرنوشت خود را خود رقم بزنند.

خروج ذلیلانهٔ آمریکا درسی برای قدرت‌های استعمارگر و اشغال‌گر است که هر قدر در کشور اشغال شده بمانند، بازهم عاقبت‌شان خروج ذلت‌بار و شکست است.

 

سالروز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، مبارک باد!