یقینا پیروزی از آنِ ماست!

نویسنده: ابوصهیب کشور عزیزمان افغانستان در طول سالیان متمادی، جولان‌گاه بزرگ‌ترین امپراتوری‌های زمان بوده است، و هر ابرقدرتی به بهانه‌های مختلفی قصد اشغال این خطه را داشته و برای تحقق اهدافش، از هیچ‌نوع ظلم، جنایت و چپاول، دریغ نورزیده است. یکی از این اشغال‌گران و در حقیقت چپاول‌گران؛ رژیم شوروی سابق می‌باشد که در سال […]

نویسنده: ابوصهیب

کشور عزیزمان افغانستان در طول سالیان متمادی، جولان‌گاه بزرگ‌ترین امپراتوری‌های زمان بوده است، و هر ابرقدرتی به بهانه‌های مختلفی قصد اشغال این خطه را داشته و برای تحقق اهدافش، از هیچ‌نوع ظلم، جنایت و چپاول، دریغ نورزیده است. یکی از این اشغال‌گران و در حقیقت چپاول‌گران؛ رژیم شوروی سابق می‌باشد که در سال ۱۳۵۸ ه‍.ش، وارد این سرزمین شده و رسما باعث ثبت‌شدن سیاه‌ترین صفحات در تاریخ افغانستان گردید.

 

این رژیم غاصب، در کنار چور و چپاول دارایی‌های ملت افغانستان، از جان مردم این مرز و بوم نیز نگذشت و تا جایی که می‌توانست، خون این مردم مظلوم را به زمین ریخت و همین‌گونه جلو می‌رفت.

 

اتحاد جماهیر شوروی برای بیش از این‌ها برنامه‌ریزی کرده بود؛ ولی خداوند متعال، آه و نالهٔ مظلومان را بی‌نتیجه نگذاشت و مردان مجاهدی را از همین خاک، برای دفاع از سرزمین و ناموس‌شان برانگیخت، تا جلودار این رژیم اشغال‌گر شده و پیروزی شکوهمندی را در تاریخ زرین این کشور، به ثبت برسانند.

 

سرانجام، پس از ۱۰ سال ظلم و جنایت توسط این رژیم خون‌آشام، مجاهدین جان‌بر‌کف این مرز و بوم، در تاریخ ۲۶ دلو ۱۳۶۷، این ابرقدرت زمان را با کوله‌باری از احساس ذلت و پستی، مجبور به ترک این سرزمین نمودند و وعدهٔ «وإن جندنا لهم الغالبون» خداوند متعال، متحقق شد و بدین ترتیب سرزمین پاک افغان، از زیر یوغ ظالمان نجات کرده و یکی از زرین‌ترین صفحات تاریخ این خطه، به ثبت رسید.

 

مردم مظلوم و در عین حال شجاع افغانستان، با شکست‌دادن این امپراطوری بزرگ، برای بار دوم ثابت کردند که مردم این سرزمین، ذلت‌ناپذیر بوده و هیچ‌گاه تحت اشغال اشغال‌گران و فرصت‌طلبان قرار نمی‌گیرند و چنان‌چه چنین اتفاقی هم پیش بیاید، همه با هم، دست‌به‌دست هم داده و علیه دشمنان قیام کرده و سرزمین مجاهدپرور خویش را نجات خواهند داد، چنان‌که بعدها نیز بر این عهدشان وفا نمودند.