۱۰حوت

۱۰حوت؛ روز فتح مبین!

ده حوت؛ سالروز امضای توافق‌نامهٔ دوحه بین امارت اسلامی افغانستان و آمریکا

۱۰حوت مصادف است با روز امضای پیمان پایان اشغال ایالات متحده آمریکا در افغانستان؛ روزی که خون شهدای امارت اسلامی به ثمر نشست و وعدهٔ رب‌العالمین در نصرت مومنان و شکست کافران متحقق و ثابت شد. چنان‌که می‌فرماید: «کَم مِّن فِئَهٍ قَلِیلَهٍ غَلَبَتْ فِئَهً کَثِیرَهً بِإذْنِ اللَّهِ واللَّهُ مَعَ الصَّابِرِینَ».

بیست سال قبل از این پیمان، زمانی‌که ایالات متحده آمریکا با لشکری مغرور و تا دندان‌مسلح و‌ مجهز به افغانستان هجوم آورد، امیرالمومنین ملا محمدعمر -رحمه الله- با عزم قوی و ایمان راستین، آمریکا و جهان کفر را با یک‌ جملهٔ تاریخ‌ساز و مملو از ایمان و توکل به چالش کشید و فرمود: «ذات واحد و قهار وعدهٔ نصرت و پیروزی به بندگان خود داده است؛ اما آمریکا ما را وعده به شکست می‌دهد. ما در این میان بیننده و منتظر خواهیم ماند تا ببینیم وعده کدام صادق و ثابت می‌شود».

کوتاه کردن بوسیله هوش مصنوعی
الحمدلله بعد از دو دهه با مجاهدت‌های وزین و قربانی‌های خونینی که فرزندان این سرزمین تقدیم نمودند، وعدهٔ ذات اقدس الهی که همان نصرت مومنان و شکست کافران بود متحقق شد و دشمن مکار و متجاوز شکست خورده و شرمنده از این خاک فرار نمود.‌ این روز تاریخی هیچ زمانی از ذهن‌ها و تاریخ زرین اسلام و کشور افغانستان پاک و حذف نخواهد شد، روزی که نعره‌های تکبیر مجاهدین امارت اسلامی از سنگر‌های گرم و آتشین افغانستان به تالار‌های مجهز دوحهٔ قطر در مقابل سردمداران و اَبر‌جناورهای جهان طنین‌انداز شد.

آن روز دل‌های جمعیت دوونیم میلیاردی مسلمان‌ها را تسکین و چشمان امت مسلمه را منور و روشن به پیروزی و فتح مبین گردانید، و این پیمان، روحیهٔ اسلام‌خواهی و مجاهدت را بار دیگر در افکار مسلمان‌های جهان متبلور نمود تا برای آزادی از زیر یوغ مستکبران تلاش کرده و دست به کار شوند.

۱۰ حوت مصادف با روزی است که بزرگان امارت اسلامی در مسیر تالاری قدم می‌نهادند که نشست پیمان پایان اشغال در آن‌ برگزار می‌شد و همهٔ بزرگان امارت اسلامی در مقابل دفتر سیاسی امارت حلقه زده و جناب محترم عباس استانکزی با صدای فاتحانه‌ و ظفریاب آیات گهربار و عظیم‌الشانِ سورهٔ «إذا جاء نصر الله والفتح» را زمزمه می‌نمود و آن روز بود که تصور و خیال فتح مکه و ثمر‌هٔ جهاد صدر اسلام، در افکار امت مسلمه زنده شد.