۱۰حوت

دهم‌حوت؛ تاریخ سرنوشت‌ساز افغانستان

ده حوت؛ سالروز امضای توافق‌نامهٔ دوحه بین امارت اسلامی افغانستان و آمریکا

دهم‌حوت، یکی از روزهای تاریخی و مهم در تاریخ افغانستان است؛ چون در این روز، موافقتنامه‌ای میان امارت‌اسلامی افغانستان و ایالات‌متحده آمریکا در دوحه، پایتخت قطر به امضا رسید. این موافقت‌نامه، بیانگر شکست و عدم موفقیت آمریکا در جنگ بیست‌ساله افغانستان بود. آمریکا که با ادعای مبارزه با تروریسم و ایجاد دموکراسی و آزادی در افغانستان، این کشور را اشغال کرده بود، مجبور شد با خروج کامل نیروهای خود از افغانستان بدون قید و شرط موافقت کند.
این موافقت‌نامه، همچنین گواه بر پیروزی و استقلال امارت‌اسلامی افغانستان بود که با تکیه بر ایمان، اخلاص، شهادت، مقاومت و اتحاد ملی، دشمنان خارجی و داخلی را شکست داد و حاکمیت خود را بر تمام ارضیت افغانستان گسترش بخشید.

دهم‌حوت، روزی است که همه‌ی مردم افغانستان باید به‌خاطر آن شادی و شکرگزاری کنند که افغانستان از چنگال استعمار و تجاوز آمریکا و متحدانش رهایی یافت. دهم‌حوت، روزی که افغانستان به عزت و احترام از دست‌رفتهٔ خود بازگشت؛ روزی که افغانستان به سوی ساختن یک جامعه‌ی اسلامی، عادلانه، امن و پیشرفته حرکت کرد؛ روزی که افغانستان به نمونه‌ای برای دیگر ملت‌های مظلوم و مستضعف جهان تبدیل شد.

ما به‌عنوان مردم افغانستان، باید از این روز به عنوان یک فرصت برای تحکیم وحدت و همبستگی ملی استفاده کنیم؛ به عنوان یک انگیزه برای توسعه و اصلاح کشورمان بهره گیریم؛ به‌عنوان یک الگو برای حفظ و ترویج ارزش‌های اسلامی و ملی خود عمل نماییم؛ به‌عنوان یک مسئولیت برای حمایت از حکومت امارت‌اسلامی و اجرای شریعت اسلامی در کشورمان شناخته باشیم؛ به‌عنوان یک افتخار برای قدردانی از شهدا، جانبازان و مجاهدان امارت‌اسلامی که برای رسیدن به این روز، خون و جان خود را فدا کردند، یاد کنیم.

فرجام‌سخن اینکه دهم‌حوت، روز شکست آمریکا و پیروزی امارت‌اسلامی افغانستان است. روزی است که در تاریخ افغانستان به طلا نگاشته خواهد شد. ما باید همیشه به یاد داشته باشیم و به نسل‌های آینده منتقل نماییم. سپاسگزار باری‌تعالی باشیم و از او بخواهیم که افغانستان را در برابر هرگونه تهدید و توطئه‌های فکری، سیاسی و نظامی دشمنان حفظ و مصون نگه دارد.