دلو 13 1401

اعلامیه امارت اسلامی در مورد فاجعه بشری جاری در برما

راپورهای اخیر نشان می دهد که وحشت و ظلم بیش از حد بودایی ها با مسلمانان روهنگیایی در برما تا کنون جریان دارد؛ زنان ، اطفال و سالخوردگان ، توسط چوب دستی ها ، برچه ها و شمشیر ها با طرق مختلف کشته و سپس به آتش کشیده می شوند، در تمام این واقعات ، نسل کشی مسلمانان روهنگیایی زیر چشم و گوش حکومت برما ادامه دارد .

کشتی های مملو از زنان و اطفالی که تبعید شده و یا از کاشانه های شان موفق بفرار شده اند در دریاها سرگردان به این ساحل و آن ساحل می روند اما به این اندازه همدردی انسانی هم پیدا نمی شود که به این مظلوم ها ، بیماران ، گرسنه ها و افراد رانده شده ، سرپناه داده شود .

با تاسف عمیق تا کنون در مورد وحشت جاری در برما ، ملل متحد ، سازمان کنفرانس اسلامی ، نهاد های حقوق بشری و مدافعان حقوق زنان و اطفال عکس العمل مناسبی نشان نداده اند .

امارت اسلامی افغانستان ، ظلم و وحشت جاری بر علیه مسلمانان روهنگیایی را با شدید ترین الفاظ تقبیح می کند و از سازمان ملل متحد ، سازمان کنفرانس اسلامی ، کشورهای منطقه ، نهاد های مدافع حقوق زنان و اطفال و تمام نهادهای مدافع حقوق بشر می خواهد که دیگر در مورد فاجعه جاری بشری در برما ، سکوت شان را بشکنند و بر حکومت برما فشار وارد کنند که هر چه زود تر ، جلوی نشل کشی مسلمانان روهنگیایی را بگیرد و مجرمین را به میز محاکمه بکشاند .

والسلام

امارت اسلامی افغانستان

۱۸/۸/۱۴۳۶هـ ق

۱۵/۳/۱۳۹۴هــ ش ــ 2015/6/5م

 

Related posts